Hrvatski nogometni kup, Četvrtfinale - uzvrati, 03.12.2013, 17:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 500
Suci: Dalibor Mlakar, Krunoslav Ambrinac, Andrija Olujić (svi Zagreb)
Zadar Zadar
0:2(0:1) Istra 1961
Borislav Pilipović 11'
Slavko Blagojević 89'
Istra 1961

Istra 1961 novim slavljem u Zadru postala prvi polufinalist Kupa

Istra 1961 prva je od svih klubova izborila plasman u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa, do čega su došli novom pobjedom u Zadru. Prije tri dana slavili su 4:0, ovaj put rezultatom 2:0, a Zadar je ponovno već u prvom dijelu ostao s igračem manje...

Na zadarskim Stanovima u utorak poslijepodne razriješen je prvi četvrtfinalni par Hrvatskog nogometnog kupa. Trećim slavljem nad Zadranima u sedam dana istarski nogometni prvoligaš plasirao se u polufinale Kupa.

Izabranici Igora Pamića nadogradili su na najbolji mogući način pobjedu iz Pule 1:0 pogotkom Havojića te slavljem i u uzvratu zaustavili Zadrane u istoj fazi natjecanja u kojoj ih je prije godinu dana zaustavio Slaven Belupo.

Ključni trenutak susreta dogodio se u 11. minuti kad je goste u vodstvo na ovoj utakmici, odnosno u veliku prednost u ukupnom četvrtfinalnom ogledu doveo Borislav Pilipović. Zadrani su u tom trenutku dobili zadatak zabijanja tri pogotka kako bi prošli dalje, a posao im je dodatno otežan u 39. minuti.

Crveni karton zaradio je tada kapetan Jakov Surać i bez svog iskusnog veznjaka Milinovi igrači bili su u još većim problemima. Na sličan način protiv Istre 1961 posao im je otežan bio i prije tri dana u prvenstvu, tada je u prvom dijelu "pocrvenio" Bilaver.

S 0:1 otišlo se na predah, a u nastavku je pred sam kraj, u 89. minuti, Slavko Blagojević zabio za konačnih 2:0 na Stanovima. S ukupnom razlikom 7:0 u svoju korist Istra 1961 je završila seriju mini ogleda sa Zadrom i tako bitno popravila ocjenu svoje nogometne jeseni.

• dpfi   03.12.2013. u 23:35
    bravo paminjo,bravo decki.. ajmo u finaleeee.. forza istra.....
  • džomba   03.12.2013. u 21:49
    Kao zanimljivost zaista izuzetno - dva protivnika igraju tri utakmice u tjedan dana, i u sve tri ista ekipa dobije po jedan crveni karton.
    džomba
    -9

Fotogalerija

Kup

Vinogradar računa na treću sreću s Hajdukom: "Ostalo je nekih repova, pa da vidimo tko je bolji"
05.11.2014. 21:47
Dujmović zadovoljan ždrijebom: "Otvorilo nam se, ali nećemo podcijeniti Zadar"
04.11.2014. 19:47
Parovi četvrtfinala Kupa: Hajduk izvukao Vinogradar, Zagrepčani u Istru i na Kvarner
04.11.2014. 12:16
Maloča: "Svejedno hoćemo li Dinamo ili Rijeku dobiti sad, u polufinalu ili finalu"
04.11.2014. 08:36
Strijelac Lešković o dobro odrađenom poslu: "Svi smo iz zadnje linije Rijeke mogli postići po pogodak"
30.10.2014. 20:28

Slične vijesti

Reno Sinovčić i Dalibor Zebić podnijeli neopozive ostavke na pozicije u Zadru
17.12.2014. 21:52
Samo trojica igrača s maksimalnom minutažom u prvom dijelu MAXtv Prve lige
17.12.2014. 15:47
Tudor: "Utakmica je bila užitak za gledatelje", Pamić: "Večeras je na stadionu svima bilo lijepo osim meni"
13.12.2014. 21:35
Osam pogodaka, tri jedanaesterca i crveni karton u uzbudljivoj utakmici između Hajduka i Istre
13.12.2014. 19:18
Hajduk se priprema za bunker, Istra 1961 ne želi dobiti "po glavi", Osijek s neugodnim sjećanjima na Lokose
13.12.2014. 12:19