Hrvatski nogometni kup, Četvrtfinale - prve utakmice, 27.11.2013, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 600
Suci: Krečak Ivo (Šibenik), Radić Hrvoje (Split), Kraljević Damir (Zadar)

Slaven Belupo pobijedio, Edson "poklonio" pogodak nade Interu

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa na Gradskom stadionu u Koprivnici, pred 300 gledatelja, Slaven Belupo pobijedio je drugoligaša Intera iz Zaprešića rezultatom 2:1. Farmaceuti su bili puno bolji u prvom poluvremenu u kojem su došli i do vodstva 2:0. Ipak, Inter je deset minuta prije kraja stigao do vrijednog pogotka u gostima, koji im ostavlja izglede u uzvratnoj utakmici...

Prvu priliku na utakmici imao je Slaven Belupo. Pokušao je glavom Edson, ali lopta je otišla preko grede. U 13. minuti prva prilika i na drugoj strani. S 20-ak metara pokušao je Blažević, ali Pelin, koji je i ovaj put dobio priliku ispred Rodića, bio je koncentriran.

Druga dobra prilika Slaven Belupa dogodila se u 18. minuti. Crepulja je poslao dubinsku loptu za Delića koji loše puca i lopta odlazi pored gola.

Šest minuta kasnije Crepulja je odlučio sve sam riješiti. Sjajnom solo akcijom izbacio je riješio se svojih čuvara, i s vrha šesnaesterca pogodio u gornji desni kut gostujućih vrata za 1:0.

U 29. minuti još jedna solidna akcija domaćih, duo Crepulja-Delić opet kombinira, Delić pronalazi Glavicu na lijevoj strani koji ipak ne puca dovoljno snažno da bi ugrozio Blaževića. Do kraja poluvremena Slaven Belupo uspio je udvostručiti prednost.

U 39. minuti Filipović je s desne strane iz udarca iz kuta ubacio loptu u šesnaesterac gostiju gdje najviše skače Edson, koji nije najtočnije pucao, ali loptu dolazi do Delića koji postiže pogodak za 2:0.

Za kraj poluvremena još je jednom Filipović iskušao Blaževićeve reflekse. Filipović je pucao iz slobodnog udarca s 20-ak metara, a vratar gostiju ipak uspijeva odbiti loptu izvan svojih vrata.

U drugom poluvremenu Inter je krenuo bolje, imao je i blagi pritisak, ali nije to uspio konkretizirati značajnijom prilikom. Prva ozbiljnija prilika u drugom poluvremenu dogodila se pred vratima gostiju iz Zaprešića.

U 62. minuti Delić je ubacio u šesnaesterac, a loptu iz prve zahvaća Glavica, ali ipak nedovoljno precizno. I s druge strane je zaprijetio Inter. Loptu za Nestorovskog je pokušao dostići Pelin izlaskom s vrata, ali napadač Intera prvi je stigao do lopte. Puno sreće imali su domaćini jer Nestorovski ipak nije bio dovoljno precizan te je mreža ostala netaknuta.

Delić je u 70. minuti još jednom neprecizno pucao s desne strane, a gosti su uspjeli smanjiti rezultat u 81. minuti.

Edson je loše reagirao i dodao loptu do Cvrka koji proigrava za Nestorovskog. Makedoncu prvi udarac brani Pelin, ali lopta se opet odbija do Nestorovskog koji ovaj put smanjuje na 2:1.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, a ovaj rezultat ostavlja obje ekipe u igri za prolazak uoči druge utakmice.

Ušao u igru: 46'
46'

Mario Šimić
Ušao u igru: 79'
79'

0

Frančić: "Drago mi je da krećemo s 2:1, moji se igrači ne mogu opustiti"
04.12.2013. 08:30

Kup

Vinogradar računa na treću sreću s Hajdukom: "Ostalo je nekih repova, pa da vidimo tko je bolji"
05.11.2014. 21:47
Dujmović zadovoljan ždrijebom: "Otvorilo nam se, ali nećemo podcijeniti Zadar"
04.11.2014. 19:47
Parovi četvrtfinala Kupa: Hajduk izvukao Vinogradar, Zagrepčani u Istru i na Kvarner
04.11.2014. 12:16
Maloča: "Svejedno hoćemo li Dinamo ili Rijeku dobiti sad, u polufinalu ili finalu"
04.11.2014. 08:36
Strijelac Lešković o dobro odrađenom poslu: "Svi smo iz zadnje linije Rijeke mogli postići po pogodak"
30.10.2014. 20:28

Slične vijesti

Čačić opet bez poraza: "Dobar i velik bod", Ivković: "Gubili smo puno ovakvih utakmica"
23.11.2014. 21:34
Podjela bodova u Kranjčevićevoj, gosti iz Koprivnice zadovoljniji
23.11.2014. 17:35
Lov na Juru Obšivača: Petorica igrača s punom minutažom u 15 kola, dvojica iz Zagreba
14.11.2014. 10:52
Čačić: "Ušli smo u utakmicu bez kalkulacija"; Matić: "Očekivao sam više"
08.11.2014. 12:01
07.11.2014. 20:33