MAXtv Prva liga, 1. kolo, 12.07.2013, 21:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 5.000
Suci: Igor Križarić (Čakovec), B.Križarić (Čakovec), Dević (Koprivnica)
Dinamo Dinamo
El Arbi Hillel Soudani 12'
Duje Čop 19' (11m), 53'
3:1(2:0) Osijek
Josip Barišić 90'+1'
Osijek

U prvom kolu nove sezone MAXtv Prve lige aktualni prvaci nogometaši Dinama na svom su stadionu dočekali Osijek. Kao što se i očekivalo Dinamo je bez većih problema došao do prve pobjede.

Nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca savladali Hajduk i tako osvojili Superkup nogometaši trenera Krunoslava Jurčića započeli su i pohod na novi, deveti uzastopni naslov prvaka.

Dinamo je od početka susreta preuzeo inicijativu, a plod toga je i vrlo rano vodstvo. U 12. minuti su lijepo kombinirali Pamić i Soudani koji se oslobađa svoga čuvara i neobranjivo zabija za 1:0.

Nakon vodstva Dinamo je nastavio s pritiskom, a iz daljine je zaprijetio Pamić. U 19. minuti gosti neoprezno ruše Ibaneza pa sudac Križarić pokazuje na bijelu točku. Najstrožu kaznu sigurno je realizirao Duje Čop i povećao vodstvo na 2:0. Šest minuta kasnije svoj udarac je okušao i Fernandes, ali je ovoga puta vratnica spasila goste.

Dinamo je nastavio s dominacijom i u ostatku prvoga poluvremena, ali osim pokušaja Leke većih opasnosti nije bilo pa se na odmor otišlo s rezultatom 2:0.

Na početku nastavka Krunoslav Jurčić je napravio izmjenu te je u svlačionici ostavio Leku, a svoje prve minute je upisao Ivo Pinto koji je u 54. minuti pronašao Čopa koji lijepo zabija za 3:0 i dobiva potpuno zasluženi pljesak s tribina.

Blizu svoga trećeg pogotka Čop je bio u 60. minuti , ali gostujuća obrana u posljednji trenutak loptu izbija u korner. Pinto se iskazao i u 74. minuti kada je lijepo primio jednu dugu loptu, ali nije imao snage i koncentracije za savladati Mikulića.

Do kraja susreta Dinamo je imao još nekoliko prilika, bili su to uglavnom udarci iz daljine, ali je vratar Osijeka sve uspješno zaustavio. Kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk Ibanez je neoprezno izgubio loptu, na drugoj vratnici je ostao sam Josip Barišić koji je postavio konačnih 3:1.

U idućem kolu Dinamo dočekuje Zadar dok će Osijek na svom stadionu ugostiti Lokomotivu.

• Zoolog   17.07.2013. u 21:07
    BBB MOPOSTAR Tko je tebi dao tolikoe plusove bog te jebo,,mišljenje većine navijača i građana Zagreba je valjda jasno..
    Zoolog
    Bravo majstore!Pišeš gluposti!
    0
  • SportnetSkener   14.07.2013. u 12:48
    zanimljiv dinamo. treba se zaletit o maksimira i pogledat, pruzit podrsku.
    SportnetSkener
    +7
  • Armada Sinj   13.07.2013. u 22:23
    Onda će na kraju sezone zbrajat kako ih na Poljudu ima prosječno 7.000 ( a ima ih sigurno 10 ) na Maksimiru ( 6 000 a realno je 2500 ) iako znamo da ni na sve tri utakmice liga prvaka jedva skupe 6000 i Rijeka 4000 ( iako je prosjek 6000)....nemojte više lagat ovaj napaćeni narod :)
    Armada Sinj
    -14
  • Armada Sinj   13.07.2013. u 22:20
    napisali ste da je bilo 3.000 gledatelja iako se vidi da ih ima jedva 1.000....nije Nas briga napišite da ih ima i 100.000 ali nemojte umanjivat druge klubove...na Kantridi ste napisali da ih ima 4.500 a bilo ih je najmanje 6.000 i to je provjereno pošto imamo brojače i točno znamo koliko je karata... [cijeli komentar na forumu]
    Armada Sinj
    -11
  • 2804   13.07.2013. u 15:16
    konačno su prevladali pravi navijači Dinama. Slijedeći potez je izbaciti ovu gomilu balavaca koji galame bez veze sa stadiona.

30.07.2014. 07:16
Neočekivano pojačanje Hajduka, Artem Milevskyj novi igrač Splićana!
29.07.2014. 15:04
Pamić: "Trebaju nam minimalno četiri igrača, bez pojačanja nemamo budućnosti"
29.07.2014. 14:13

Slične vijesti

30.07.2014. 22:03
Dinamo na gostovanju kod Aalborga mora pokazati pravo lice želi li osigurati dobar rezultat
30.07.2014. 11:04
Trener Aalborga: "Za Dinamo imamo veliko poštovanje, no ne bojimo se"
29.07.2014. 22:24
Zoran Mamić: "Očekujem 90 minuta bespoštedne borbe"
29.07.2014. 20:01
Pjaca: "Aalborg je kvalitetna momčad koja zaslužuje svaki respekt"
29.07.2014. 15:54