Pogocima u trećoj minuti prvoga dijela, trećoj minuti drugoga dijela, a zatim i trećoj minuti sudačke nadoknade nogometaši Brazila odličnom su utakmicom otvorili Konfederacijski kup i uvjerljivo slavili protiv blijedog Japana.

Utakmicom skupine A otvoren je Konfederacijski kup u Brazilu, zemlji domaćinu nadolazećeg Svjetskog prvenstva. Na Nacionalnom stadionu u glavnom gradu domaćin se potrudio na otvaranju zabaviti navijače, pa je pogocima Neymara, Paulinha i Joa ostvario visoku pobjedu od 3:0.

Otvaranje nije moglo biti bolje za domaće nogometaše, igrala se treća minuta utakmice kada je Hulk ramenom smirio jednu visoku loptu i prepustio je Neymaru, a novi napadač Barcelone prekrasnim je volejem s ruba kaznenog prostora smjestio u gornji lijevi kut.

Hulk je u završnici prvog poluvremena mogao udvostručiti prednost Brazila, no njegov je udarac odsjeo s pogrešne strane mreže, pa se na odmor ipak otišlo minimalnom prednošću Carioca.

Već početkom nastavka repriza prvog poluvremena: u 48. minuti jedan prizemni ubačaj s desne strane u kaznenom prostoru prvim je dodirom ukrotio, a drugim smjestio u mrežu Paulinho.

Konačnih 3:0 u posljednjoj je minuti sudačke nadoknade postavio Jo. Nakon sjajnog kontranapada Brazila i još ljepše asistencije Oscara napadaču Atletica Mineira nije bilo teško proslijediti loptu iza leđa japanskog vratara Eijija Kawashime.

Druga utakmica skupine A na rasporedu je u nedjelju u 21 sat, sastaju se Meksiko i Italija, a u ponoć po hrvatskom vremenu igra se i prvi ogled Skupine B između Španjolske i Urugvaja.

• Teletek   16.06.2013. u 18:25
    Apsolutno, ali realno gledat i nemaju napadace oni momentalno, jedino im ostaje ovi lazni napadaci da igraju...Odbrana i defanziva u srednije je stvarno top, ali ostalo klimavo, sa spance i nemce nece se oni naigrat..
    Teletek
    Bravo majstore!Pišeš gluposti!
    +2
  • nikorda13   16.06.2013. u 11:59
    najjadniji brazil ikad. ni blizu njemačkoj ili španjolskoj... vezna linija im je komična
    nikorda13
    +13
  • Moćni i noćni   16.06.2013. u 11:54
    Neymar je prvi put nešto odigrao a da nije protiv ekipa s istog kontinenta. Doduše, Japanci su bili loši, sudac je navlačio za Brazil, a Luiz Gustavo i Paulinho se mlate kao da im o životu ovisi. Oscar je prava igračina, a da je Scolari zvao Ramiresa bili bi 20% bolji. Jo igra za reprezentaciju... [cijeli komentar na forumu]
    Moćni i noćni
    +2
  • domestos sanitaridis   16.06.2013. u 08:54
    Brazil odigrao očekivano i zasluženo pobijedio ali svatko tko je gledao tekmu mogao je vidjeti koliko im je smetao loš travnjak(sjetite se samo koliko puta ja alvesu pobjegla lopta). Mogu oni dosta bolje i opće ne sumnjam da su oni i španjolci prvi favoriti za osvajanje ovogodišnjeg kupa... [cijeli komentar na forumu]