MAXtv Prva liga, 33. kolo, 26.05.2013, 18:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 8.297
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Conjar (Osijek), Pataki (Đakovo)
Hajduk

U posljednjem kolu MAXtv Prve lige novi-stari prvaci nogometaši Dinama dočekali su svog najvećeg rivala momčad Hajduka. U zanimljivoj utakmici Dinamo je slavio rezultatom 3:1 te time zaključio još jednu uspješnu sezonu.

Nakon što su slavljem protiv Lokomotive osvojili Kup nogometaši Hajduka potpuno su rasterećeni došli u Zagreb na noge aktualnom prvaku Dinamu. Iako dvoboj nije nudio nikakvu rezultatsku važnost najveći hrvatski derbi uvijek privlači veliku pažnju.

Uoči dvoboja gostujući strateg Igor Tudor imao je velikih problema s ozljedama i kartonima u svojoj ekipi pa je u odnosu na finale Kupa u početnoj jedanaestorici napravio čak šest izmjena. S druge strane Krunoslav Jurčić je na raspolaganju gotovo sve igrače.

Od samoga početka susreta Dinamo je krenuo s jasnom idejom da što prije dođe do pogotka pa su domaćini odmah zaprijetili preko Krstanovića i Ibaneza. Pritisak je urodio plodom u šestoj minuti kada je Pivarić s lijeve strane uputio centaršut na koji odlično reagira Zvonko Pamić i zabija za vodstvo Dinama 1:0.

I nakon vodstva domaćini su nastavili s pritiskom, a prvu priliku za Hajduk imao je Caktaš koji nije najbolje reagirao nakon centaršuta Mirka Oremuša. Bio je to samo uvod u izjednačujući pogodak gostiju.

Slobodan udarac s desne strane u 27. minuti izveo je Luka Lučić, u skoku je opet najviši Zvonko Pamić koji ovoga puta skreće loptu u vlastitu mrežu. Prije odlaska na odmor još je jednom zaprijetio Oremuš, a na drugoj strani je dobru priliku propustio Krstanović pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:1.

Nastavak susreta je prilikom otvorio Brozović međutim njegov udarac s ruba šesnaesterca odlazi malo pokraj desne vratnice. U 57. minuti Dinamo je došao u novo vodstvo. Slobodan udarac izveo je Pamić u skoku je najviši Ante Rukavina koji pogađa za 2:1.

Skoro je i Tudor pogodio sa izmjenom kao njegov kolega Jurčić. Naime u 65. minuti u svom prvom kontaktu s loptom Ivan Jakov Džoni je pogodio vratnicu. Nakon toga se igra malo zaoštrila, a najlošije je prošao Lučić koji je zbog ozljede morao napustiti teren pa je umjesto njega u igru ušao Miro Kovačić.

Do kraja susreta Dinamo je mirno kontrolirao utakmicu, a konačnih 3:1 u sudačkoj nadoknadi postavio je Brozović koji je iskoristio asistenciju Šime Vrsaljka. Dinamo je slavljem u derbiju upisao još jednu pobjedu čime je na najbolji mogući način zaključio sezonu u kojoj je osvojio osmi uzastopni naslov prvaka.

• planid   27.05.2013. u 09:48
    Ima i Hajduk tu putra na glavi, itekako...
    planid
    +2
  • beavertits   27.05.2013. u 07:34
    hajdukov (auto)gol pada iz nepostojećeg faula, dinamu poništen čist pogodak husejinovića.... ISTUPAMO IZ LIGE !!!
    beavertits
    +20
  • kora od banane   26.05.2013. u 23:20
    Dinamo je u ovom trenutku jača ekipa, ali ne mogu ignorirat jedan od prijašnjih komentara koji kaže "nogomet se igra na terenu a ne na tribinama". Iako ta konstatacija vrijedi za većinu liga ovo je ipak Hnl u kojem mnogo stvari izvan terena utječe na konačan poredak na tablici.
    kora od banane
    -12

Modri složni: "Cijele sezone smo bili najbolji i zasluženo smo prvaci"
27.05.2013. 09:27
Tudor: "Dinamo je svijet za sebe što i pokazuje"
26.05.2013. 20:28

MAXtv Prva liga

Licence za Prvu ligu odbijene Hajduku, Osijeku, Splitu, Zadru i Dragovoljcu
24.04.2014. 15:46
32. kolo: Tko može ugroziti Dinamo u idućim sezonama?
23.04.2014. 20:13
Junior Fernandes ostaje u Dinamu, sve dogovoreno s Bayerom
23.04.2014. 18:08
Slaven Belupo: "Ako se ovakvo stanje nastavi, HNL će se igrati na praznim stadionima"
23.04.2014. 12:23
Mamić: "Ostvarili smo ono što smo željeli, čestitam igračima"
22.04.2014. 19:19

Slične vijesti

Dinamo uvjerljivo savladao Hrvatski dragovoljac i došao do još jednog naslova prvaka
22.04.2014. 18:47
Dinamo protiv Hrvatskog dragovoljca traži potvrdu novog naslova prvaka
22.04.2014. 08:43
Tudor: "Igrači koji bi trebali biti nositelji igre su najgori. Za crveni karton nema opravdanja"
21.04.2014. 20:37
Podjela bodova na Poljudu nakon uzbudljivog drugog poluvremena, Hajduk prosuo 2:0
21.04.2014. 19:58
Dinamu dva prva mjesta, Hajduku i Adriaticu po jedno na turniru "Prvi koraci"
21.04.2014. 14:18