MAXtv Prva liga, 29. kolo, 26.04.2013, 18:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1.200
Suci: Vučemilović-Šimunović, Conjar i Barišić (svi Osijek)
Lokomotiva Lokomotiva
Nino Galović 44' (ag)
1:0(1:0) Split
Split

Lokomotiva autogolom Galovića savladala Split i ostala na drugom mjestu

U prvom susretu 29. kola MAXtv Prve lige nogometaši Lokomotive dočekali su momčad Splita. U poprilično izjednačenoj utakmici domaćini su došli do tri boda zahvaljujući nespretnoj reakciji Galovića koji je zatresao vlastitu mrežu.

Poslije plasmana u finale Kupa te dvije uvjerljive pobjede protiv Slaven Belupa i Rijeke nogometaši trenera Tomislava Ivkovića u odličnom su raspoloženju dočekali Split koji u posljednje vrijeme također bilježi dobre rezultate.

Nakon manje od dvije minute igre odličnu priliku su imali gosti iz Splita, ali je udarac Bagarića s dvadesetak metara zaustavila vratnica. Gosti su bolje ušli u utakmicu, a nekoliko minuta kasnije dobro puca Belle ali Picak loptu odbija u korner.

U 17. minuti Marko Pjaca je krenuo sam prema vrataru Vukoviću, ali u posljednji trenutak mu loptu izbija Glumac i spašava svoju momčad. Nastavak susreta se uglavnom odvijao na sredini terena bez većih opasnosti za vratare.

Nekoliko minuta prije odlaska na odmor po desnoj strani je prošao Boras, poslao povratnu loptu koja dolazi do Kramarića čiji udarac odlazi visoko preko gola. I kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk Bručić šalje oštru loptu u gostujući peterac koju u vlastitu mrežu skreće Nino Galović pa Lokomotiva na odmor odlazi s minimalnim vodstvom.

U 53. minuti Šitum prima jednu dugu loptu, oslobađa se svoga čuvara, ali Vuković uz dosta muke loptu odbija u korner. Nakon toga je uslijedio veliki broj izmjena čime su treneri potpuno razbili ritam utakmice pa se na prvu veću opasnost čekalo sve do 74. minute kada je Peko dobro pronašao Kramarića, međutim Vuković izlazi kao pobjednik u tom dvoboju.

U samoj završnici susreta gosti su ozbiljno pritisnuli, a blizu pogotka su bili u 83. minuti kada Picak zaustavlja Kvesićev udarac iz slobodnog udarca. Na drugoj strani je zaprijetio Chago, ali rezultatske promijene nije bilo.

U idućem kolu Lokomotiva dočekuje Osijek dok Split na svom stadionu igra protiv gradskog rivala Hajduka.

• cameosis   27.04.2013. u 08:20
    vic je da se to ne može gledati isključivo iz nogometne perspektive. to je kao da ispadne da u hajduku ili nekom drugom klubu rade s novcem od pritaje poreza i onda kažemo: "je porez je pritajen i prao se novac u klubu, ali momčadi i stručnom stožeru sve pohvale ..." nope.
    cameosis
    Bravo majstore!Pišeš gluposti!
    0
  • idukar17   26.04.2013. u 21:18
    veliki posao napravili su Lokosi-europa im je zagarantirana jedino ako se nešto s pravne strane ne dogodi.Stvari se sigurno neće odigrati bez nekakvih pravnih zavrzlama a iskreno rečeno ima ih ite koliko.Neče biti iznenađenje da lokosi završe i u drugoj ligi radi mira u kući
  • shimano9   26.04.2013. u 20:53
    da, lokomotiva nema navijače osim prijatelja i obitelji igrača. da, lokomotiva je usko vezena za dinamo (mamića) i to se nije tek tako preko noći od jednom promijenilo. ali isto tako da, lokomotiva igra odličan nogomet i ti igrači kao i trener i cijela struktura zaslužuju sve pohvale. od izbora... [cijeli komentar na forumu]
    shimano9
    +29
  • nido   26.04.2013. u 20:16
    Lokosi redaju pobjede :-))) mislio sam da ce podijelit bodove sa Splitom..
    nido
    +12

Fotogalerija

Ivković: "Želimo zadržati drugu poziciju i prkositi svima koji žele drugačije"
26.04.2013. 22:37

MAXtv Prva liga

Istra poslije Vučka ostala i bez Heistera
22.10.2014. 14:30
Cikalleshi: "Vjerujem da sam ispunio očekivanja", nova ozljeda Luke Vučka
21.10.2014. 21:11
Maloča: "Mnogi su nas otpisivali uoči Slavena, a Sušić nas je odveo do pobjede"
21.10.2014. 20:11
Maloku niti ne pomišlja na odlazak: "Jako sam zadovoljan Tudorovim potezom"
20.10.2014. 17:35
Ivković: "Bez obzira na 3:0, sporo smo odigrali. Sada idemo pokazati pravu kvalitetu"
20.10.2014. 10:44

Slične vijesti

Lokomotiva iskoristila prilike i već u prvom poluvremenu riješila pitanje pobjednika
19.10.2014. 17:24