Odigrane su prve utakmice osmine finala Europske lige. Golova nije bilo u utakmici Anžija i Newcastlea, ali druge su momčadi bile efikasnije. Gostujuće pobjede upisali su Fenerbahče i Lazio, a Steaua je odigrala vrlo dobru utakmicu i došla do pobjede nad neraspoloženim Chelseajem...

Anži - Newcastle 0:0

Osminu finala Europske lige otvorili su Anži i Newcastle na ruskom terenu. Bila je to utakmica siromašna prilikama, gdje nijedna ekipa nije uspijevala povezati nekoliko dobrih dodavanja koji bi doveli do pogotka. Najopasnija prijetnja u prvom poluvremenu bio je udarac Samuela Eto'oa koji je Elliot uspio odbiti u korner.

Eto'o je imao još dvije dobre prilike, u 61. i 87. minuti utakmice, no u oba je slučaja gostujući vratar dobro reagirao i spriječio pogodak. Newcastle gotovo da i nije ozbiljnije zaprijetio protivniku, što bi ih, u slučaju da Eto'o i Anži u uzvratu budu dobro raspoloženi, moglo skupo koštati.

Steaua - Chelsea 1:0
(Rusescu 34')

Živahna utakmica odigrana je u Bukureštu. Obje ekipe, vrlo rastrčane i raspoložene, neprestano su pritiskale jedna drugu što je rezultiralo s nekoliko dobrih prilika. Već u petoj minuti Alexandru Chipciu došao je ispred Chelseaovih vrata, no njegov je udarac bio neprecizan. Gosti su zaprijetili udarcem glavom Ivanovića nakon kornera u 24. minuti, no ni taj pokušaj nije pronašao put u mrežu.

Do vodstva su prvi došli domaći igrači. U 33. minuti Ryan Bertrand povlači u šesnaestercu Raula Rusescua nakon skoka, a sudac Karasev dosuđuje jedanaesterac i daje žuti karton Bertrandu. Udarac s bijele točke izveo je sam Rusescu za rezultat od 1:0. Chelsea je samo četiri minute poslije imao priliku izjednačiti, ali Benayounov udarac ispred samog gola vršcima prstiju brani Ciprian Tatarusanu. Na poluvrijeme se stoga otišlo s minimalnom prednošću Rumunja.

Početak drugog poluvremena bio je nešto uspavaniji, Steaua kao da se malo povukla, a Chelsea nije mogao prići golu. Cristian Tanase imao je nekoliko pokušaja za domaće, a Chelsea je do prve prave prilike došao u 74. minuti, kada Torres dodaje loptu Hazardu, a on iz voleja upućuje udarac koji odlazi preko gola. Hazarda je u igri zamijenio Marko Marin čiji udarac u 83. minuti brani veoma koncentrirani Tatarusanu.

Do kraja utakmice nije bilo drugih značajnijih prilika, pa konačan rezultat iznosi 1:0. Steaua može biti prilično zadovoljna ishodom, a i svojom solidnom igrom, pogotovo u obrambenom dijelu. Chelsea, s druge strane, mora pronaći način da se digne u formi i poboljša realizaciju, koja trenutno nije na razini aktualnog europskog prvaka.

Stuttgart - Lazio 0:2
(Ederson 21', Onazi 56')

Vrijednu gostujuću pobjedu upisao je Lazio kod Stuttgarta. Talijani su poveli u 21. minuti pogotkom Edersona. Neefikasni domaćin nije uspijevao izjednačiti i na odmor se otišlo s jednim pogotkom u domaćoj mreži.

Drugi je gol bio djelo Onazija u 56. minuti utakmice, a Lazio je mogao još povećati prednost u samoj završnici utakmice kada udarac Floccarija brani Ulreich. Konačan rezultat tako iznosi 0:2.

Plzen - Fenerbahče 0:1
(Webo 81')

Gostujuću pobjedu upisao je i Fenerbahče u utakmici s Viktorijom Plzen. Fenerbahče je ponajviše udarcima Cristiana Baronija pritiskao protivnika, ali za odlučujući pogodak trebalo je dočekati 81. minutu. Autor jedinog pogotka na utakmici bio je Pierre Webo.

• el_pistolero   08.03.2013. u 02:20
    Ovaj cameosis il je napušen ili ne zna u kojem dijelu svemira se nalazi...isusa ti dragog hahahahahhhahah
  • cameosis   07.03.2013. u 22:33
    odlično! bukurešt, plzeň i anži će u konačnici bez većih problema dalje, isto tako rim. uz to još lisabon, milano i levante sa sankt peterburgom. nice one, cheers!
    cameosis
    -22
  • snoopy   07.03.2013. u 21:58
    bravo Benitez uništavaš mi redom sve klubove, prvo Inter pa Chelsea, ajd dođi još i u Barcu i nju uništi.... katastorfa
    snoopy
    +22
  • Nikal   07.03.2013. u 21:24
    Steaua djeluje dobro, bacit će sve karte na EL jer su već za dogodine u LP pošto su već prvaci tamošnje rumunjske lige. Vidjet ćemo taj dvoboj, iz skupine su izgurali Fc Copenhagen i Ayax kasnije.
    Nikal
    +17

Benitez: "Steaua se pokazala snažnom i organiziranom, ali stvari će sjesti na mjesto na Stamford Bridgeu"
08.03.2013. 10:03
07.03.2013. 22:55