Europska liga, Kvalifikacije, 2. pretkolo, 19.07.2012, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 2338
Suci: Paolo Silvio Mazzoleni, Mauro Tonolini, Fabo Galloni (Italija)

Slaven uvjerljiv u prvoj europskoj probi

Nakon tri godine bez europskih izazova, koprivnički sastav je "pregazio" poluamatere iz Sjeverne Irske, a pomogli su i gosti sami, postigavši autogol u 41. sekundi utakmice.

Sjevernoirski sastav u Koprivnicu je stigao bez svog ponajboljeg igrača, golmana Davida Miskellyja, a njegova je zamjena kapitulirala već u 41. sekundi. Breen je naime loše reagirao kod ubačaja Marasa pred sjevernoirski gol i stjerao je loptu pored vratara McArdlea u vlastitu mrežu.

Nakon autogola nije trebalo dugo da Koprivničani potvrde svoje vodstvo. Od 13. minute Slaven dakle vodi 2:0, a gol je djelo Bušića, koji je iskoristio još jedan dobar ubačaj Marasa. Par minuta kasnije Rodić je bez ikakvog problema osujetio pokušaj ubačaja Murrayja, a potom je Slaven poveo 3:0.

Bio je to mat u tri poteza, kad je Vugrinec lijepo pronašao Marasa, a ovaj Bušića, kojeg nije uspio zaustaviti Murray, a McArdle je loptu samo otpratio pogledom u gol. Nije osvježenje koje je sudac dopustio igračima malo pred taj događaj Sjevernim Ircima dakle nimalo pomoglo, a i na odmor se ide s 3:0 za Belupo.

No, prije odlaska na odmor još jedna izgledna domaća akcija. Moglo je biti 4:0, kad je Vugrinec proigrao Raka, koji loptu šalje u sredinu, ali je sam pred golom Bušić ne uspijeva iskoristiti, a pogrešku nije stigao popraviti ni sam Vugrinec.

U drugom dijelu desetak minuta bez događanja, a onda je Maras loptu poslao iznad vrata Portadowna, a potom je isto učinio Batarelo. Bila je to uvertira za još jedan pogodak, u 56. minuti je Rak, novi igrač u Slavenovim redovima, dokazao svoju vrijednost zajedno s povratnikom Delićem, te su njih dvojica rezultat promijenila u 4:0.

U 62. minuti Delićev je gol poništen zbog zaleđa, a "nepravdu" ispravlja Rak, na još jednu asistenciju Marasa, koji je odigrao uistinu sjajnu utakmicu. Da bi broj golova bio paran pobrinuo se Pilipović, koji je dobro odigrao za Raka, a ovaj je prevario braniče Portadowna i potjerao loptu u donji lijevi kut mreže.

Bio je to treći pogodak bivšeg igrača Lučkog, koji je pokazao da će biti ozbiljna konkurencija u sastavu, a strijelac prva dva, Bušić, također zaslužuje pohvalu, dok njegova zamjena Šaban nije u pola sata, koliko je proveo na terenu, uspio zatresti mrežu Portadowna.

Sa 6:0 Slaven Belupo se uistinu nema čega bojati u uzvratu za tjedan dana.

Ušao u igru: 65'
65'
14
Andrew Burns
Ušao u igru: 79'
79'

Trener: Ronnie McFall
Najava   -   Izjave   -   LIVE   -   Rezultati

• zlo6996   20.07.2012. u 13:14
    Red je da se čestita. Stvarno me iznenadio rezultat, a s obzirom na to da su izgubili 3 najvažnija igrača od prošle sezone. Vidi se da se radi kvalitetno... samo tako nastavite i dalje.
  • džomba   20.07.2012. u 10:59
    Uuh, Slaven je dobio tešku grupu za ždrijeb. Prijete Athletic Bilbao, Hannover, Anži ... Uh stvarno gadno. E kad bi dobili Rosenborga, ili barem Legiu. Bolje i Maritimo nego ova prva tri. A Široki je u istoj grupi, tako da dijeli sudbinu sa Slavenom. Želim obojema sreću u ždrijebu, trebaće im.
    džomba
    +3
  • antonio82   20.07.2012. u 10:52
    Ako se sjetimo da je Cibalia ispala od kliftonvila, a da Belupo ovakve ekipe dobije zbilja s pola gasa postavi se pitanje kako to da Slaven nije i nesto uspjesniji i u HNLu. Svaki put kad izidju u Europu zbilja odrade odlicno, ispadnu protiv stvarno jakih klubova i stvarno bi trebalo dekretom... [cijeli komentar na forumu]
    antonio82
    +7
  • Krokodil   20.07.2012. u 01:48
    Neznam kad je zadnji put neki Hrvatski klub dobio negog makar amaterskog iz Europe 6:0 ... stoga bravo... cak smo i ispadali od razno raznih takvih, tako da super.
    Krokodil
    +8

Ferenčina: "Opravdali smo ulogu favorita i potvrdili da smo ozbiljna ekipa"
19.07.2012. 21:23

Europska liga

Feyenoord zahvalan vrataru: "Da je Rijeka smanjila na 2:1, bilo bi jako teško"
07.11.2014. 12:14
Kvržić: "Uplašili smo se ambijenta, primili naivne golove, a Europa ne prašta"
07.11.2014. 08:58
Slaven Bilić: "Upozorio sam da Partizan nije loš, imali smo i sreće"
07.11.2014. 10:55
Suze utučenog Igora Cvitanovića, Eduardo: "Treba prihvatiti kritike, potruditi se da se ovo ne ponovi"
07.11.2014. 08:28
Kovač: "S malo brzine, Soriano bi igrao za Barcelonu", Hütter: "Dinamo očito ima svoje probleme"
07.11.2014. 10:27

Slične vijesti

Lov na Juru Obšivača: Petorica igrača s punom minutažom u 15 kola, dvojica iz Zagreba
14.11.2014. 10:52
Čačić: "Ušli smo u utakmicu bez kalkulacija"; Matić: "Očekivao sam više"
08.11.2014. 12:01
07.11.2014. 20:33