1. Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 07.04.2012, 18:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 3.000
Suci: Goran Gabrilo (Split), Petar Gabrilo (Splilt), Mario Pepur (Split)

Istra preokretom do novih bodova

U dvoboju 25. kola MaxTV Prve lige, Istra 1961 je na Aldo Drosini ugostila momčad Intera i slavila rezultatom 2:1. Gosti su rano poveli, ali su Puljani preokrenuli rezultat i nastavili svoj stopostotni učinak na domaćem terenu ove godine.

Nešto više od 3.000 gledatelja došlo je vidjeti novu predstavu ove godine uspješne Istre, ali ubrzo je domaće navijače utišao Inter. Nakon početnog pritiska gostiju, Tomislav Šarić donio je gostima vodstvo u 16. minuti susreta, a Ilija Lončarević na klupi je zaprešićke momčadi djelovao zadovoljan ulaskom svoje momčadi u susret.

Ipak, vodstvo Intera nije dugo trajalo. Nakon nekoliko minuta u kojima su djelovali izgubljeno, domaći igrači su povezali redove, i u 24. minuti na dodavanje Stranatića izjednačio je Henri Belle. Nakon izjednačenja Istra je djelovala puno zrelije i opasnije te je vratar Intera Santini u nekoliko navrata zaustavljao pokušaje Gorana Rocea. Semafor je pri odlasku na odmor pokazivao rezultat 1:1.

Lončarević je napravio nekoliko izmjena u drugom dijelu, ali one nisu donijele ploda. Stipe Bačelić-Grgić zatresao je vratnicu Santinijevog gola u 64. minuti, a devet minuta kasnije bivši igrač Šibenika dobio je priliku dovesti Istru u vodstvo s bijele točke. Nakon igranja Zaprešićana rukom u kaznenom prostoru, sudac je dosudio najstrožu kaznu. Bačelić-Grgić je mirno izveo udarac i preokrenuo rezultat na veliko veselje pulske publike.

Zbog burnog prosvjeda nakon dosuđenog jedanaesterca, Ernad Skulić je zaradio crveni karton i ostavio Zaprešićane na cjedilu do kraja utakmice. Rezultat se nije mijenjao, a momčad Igora Pamića došla je do vrijednih bodova i sada iščekuje ponovni susret s Rijekom u srijedu.

• SamoIstra   08.04.2012. u 15:54
    Vidis da ne mislim samo ja ovak oda je to istina ljudi bi ti davali plusice,ti mozes bit samo ljubomoran na nas jer tek sada nakon 50 godina ovo postaje pravi klub,za dvije sezone cete nas gledati u Europskoj ligi pa ti onda pricaj svojima kako mi imamo para i namjestamo utakmice,a momcad koja... [cijeli komentar na forumu]