Hrvatski kup, Polufinale, 04.04.2012., Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2.503
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Borut Križarić (Čakovec), Josip Havaić (Koprivnica)
1:1(1:0) Zagreb
Ante Mitrović 76'
Zagreb

Zlatna zamjena Zagreba za remi na Maksimiru

Dinamo i Zagreb odigrali su 1:1 u prvoj utakmici polufinala Hrvatskog nogometnog kupa. Domaće je u vodstvo doveo Badelj, a potom je Dražen Besek pogodio sa zamjenom...

Sadržajnu su predstavu ponudili Dinamo i Zagreb u prvom polufinalnom susretu Hrvatskog nogometnog kupa na maksimirskom stadionu, a zadovoljniji će na kraju biti nogometaši iz Kranjčevićeve, koji kući odlaze s prednošću postignutog gola u gostima.

Dobru Zagrebovu utakmicu najavio je mladi Besart Abdurahimi već u trećoj minuti, no Ivan Kelava je obranio, a s aktivne je desne strane kasnije prijetio i Mladen Pelaić. Međutim, Kelava je još jednom izašao kao pobjednik. U međuvremenu je Dinamo pokušavao udarcima iz daljine Jerka Leke i Milana Badelja, s kojima Igor Vidaković nije imao problema. Najopasnija je bila šansa Ivana Tomečaka u 17. minuti, kada je ostao nekoliko centimetara prekratak na dodavanje Josipa Pivarića.

Pavličić

Prije početka utakmice održana je minuta šutnje za bivšeg igrača Dinama i hrvatskog reprezentativca Dubravka Pavličića. Pavličić je u 45. godini života izgubio bitku s dugom i teškom bolesti.

Iako su Pjesnici bili čvrsti i agresivni u fazi obrane, uz nekoliko pravovremenih intervencija kapetana Matea Pavlovića - a ujedno su tijekom svih 90 minuta bili i dosta hrabri i ambiciozni u napadu - nakon pola sata igre našli su se u rezultatskom zaostatku. Sammir je dao povratnu loptu za Badelja, koji precizno gađa sa 16 metara za 1:0.

Do kraja poluvremena Pavlović je nakon jednog udarca iz kuta neprecizno pucao glavom, uzvratio je Mateo Kovačić, a Kelava je imao još posla s Josipom Jurendićem, no na odmor se otišlo s minimalnom prednošću domaće momčadi.

Dinko Trebotić mogao je postati junak Zagreba na početku nastavka, no u prvoj ga je, težoj situaciji zaustavio Domagoj Vida, da bi poslije sa sedam metara pucao visoko preko nebranjenog Dinamovog gola. Ritam igre nije padao ni u narednim minutama, kada su pucali Kovačić i Sammir, dok se još jedna odlična prilika Zagrebu pružila iz slobodnog udarca u 59. minuti, ali je Marin Oršulić poslao loptu preko prečke.

Tada je uslijedilo razdoblje s više Dinamovih prigoda, uključujući i jedan poništen pogodak Fatosa Beqiraja zbog zaleđa, no dobrim se postavljanjem Zagrebovog bloka i reakcijama Igora Vidakovića mreža gostiju više nije tresla.

Zatresla se, ipak, ona Dinamova.

Dražen Besek je u 76. minuti na teren poslao Antu Mitrovića, koji se u svojoj prvoj akciji našao u kaznenom prostoru ispred Vide i Kelave, prevario ih obojicu i zabio za, pokazat će se, konačnih i zasluženih 1:1.

Do kraja susreta Dinamo je u nekoliko navrata uspio pritisnuti Zagreb, pucali su Badelj, Mehmed Alispahić i Beqiraj, ali igrači u bijelim dresovima uspjeli su sačuvati svoj dobar rezultat za uzvratnu utakmicu.

Susret u Kranjčevićevoj na rasporedu je za dva tjedna, a tko izbori prolaz finale će igrati protiv Osijeka ili Cibalije, pri čemu Osječani imaju zalihu od velikih 3:0.

• uvik_zedan   05.04.2012. u 09:28
    u pravu si, ali na "derbiju" je bio prvi prekid kad su boysi bacili baklje, pa onaj misteriozni drugi prekid kad torcida nije ubacila baklje u teren nego palila na tribini...sda nisam vidio ni prvi ni drugi ni navode o ikakvom mogućem prekidu
    uvik_zedan
    Bravo majstore!Pišeš gluposti!
    +1
  • d_lichan   05.04.2012. u 08:08
    Cijelo prvo poluvrijeme je bilo navijanje za dinamo, tek se u drugom krenulo sa navijanjem protiv nečastivog, a te pičke od igrača (čast izuzecima kojih je jako malo u današnjoj ekipi dinama ili onoga što je ostalo od njega) i nezaslužuju bolje, a ako ti nevidiš da je ovo borba za neki bolji dinamo... [cijeli komentar na forumu]
    d_lichan
    -4
  • Luminarc   04.04.2012. u 23:51
    Slaba igra, lopta je isla presporo, tu je naravno i Zagreb pripomogao, posebno u drugom poluvremenu je nedostajalo dinamike, je Dinamo vise pokazal, al ne tolko da bi mogo rec da je 1-1 nezasluzeno. Sammir je opet gusio loptu, to mi je najvise upadalo u oko, a ostali su mi se istaknuli tak da se... [cijeli komentar na forumu]
    Luminarc
    +4
  • Basileus_Lucius   04.04.2012. u 23:27
    Koga briga, ionako ce bit na kraju za Dinamo....
    Basileus_Lucius
    -5
  • FMfanatic   04.04.2012. u 22:42
    utakmice prekidaju nakon trećeg ubacivanja baklji na teren.... po tom nekom novom pravilu... dinamo-hajduk isto nije prekinuto jer je bačeno "samo" dvaput... u puli je bilo tri puta.