Lucija Zaninović izborila mjesto u Londonu

Hrvatska taekwondo reprezentativka Lucija Zaninović osigurala je nastup u Londonu na Olimpijskim igrama osvojenim drugim mjestom na svjetskim kvalifikacijama koje se održavaju u glavnom gradu Azerbajdžana...

Aktualna europska prvakinja Lucija Zaninović deklasirala je protivnice i iz kola u kolo nizala fantastične pobjede u konkurenciji od 50 djevojaka kategorije do 49 kilograma. Kao nositeljica bila je slobodna u prvom kolu da bi potom krenuo njen nezaustavljivi niz.

U drugom kolu slavila je protiv predstavnice Uzbekistana Galine Khan 10:7, u trećem je bila bolja od Ukrajinke Ganne Soroka 10:1 da bi četvrtfinalni i polufinalni meč završila prije isteka borbe zbog bodovne nadmoći.

Brončanu Marokanku s posljednjeg Svjetskog prvenstva Sanu Atabrour ostavila je na 15:3, a Dominikanku Peguero na 14:1. Na finalni meč Kineskinji Wu Jingju Lucija nije niti izašla te je na koncu osvojila srebrno odličje ispred reprezentativke Kineskog Tajpeha tako da je jedina Europljanka u ovoj kategoriji koja se plasirala na OI preko svjetskih kvalifikacija na kojim je konkurencija zaista strahovito jaka jer se dvije susjedne kategorije spajaju u jednu.

Lucija je svoj dio sna ispunila, a sutra će na tatami njena sestra blizanka Ana Zaninović koja je aktualna svjetska prvakinja i najbolja taekwondoašica svijeta.

• RodmanST   03.07.2011. u 16:14
    Kako ih je pomela čoviče, bravo, bravo ...