Europska liga, Kvalifikacije, 4. pretkolo, 26.08.2010, 21:15 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 10.000
Suci: Andre Marriner, David Richardson, Stuart Burt (svi Engleska)
Dinamo Dinamo
Jorge Sammir 45'+2' (11m), 84' (11m)
2:1(1:1) Győr
Nicolas Ceolin 16'
Győr

S bijele točke do nove pobjede

Četvrtu godinu zaredom hrvatski prvak igrat će u Europskoj ligi. Dinamo je europsku jesen izborio s dvije pobjede protiv Gyora, iako u lijepoj atmosferi na Maksimiru nije odigrao na razini prve utakmice. No, u Maksimiru se time neće previše opterećivati, ponovno je ostvaren realni europski cilj, igranje skupine Europske lige. Da stvar bude bolja po hrvatski klupski nogomet, Dinamo će konačno u skupinama imati i društvo splitskog Hajduka…

Zagrebački sastav u ovoj fazi natjecanja još nije uspio spojiti dvije dobre utakmice, no srećom, i protiv Ajaxa i protiv Sparte i protiv Heartsa jedan pravi nastup bio je dovoljan. Kako je ovoga puta Dinamo po prvi puta u obje utakmice zabilježio pobjede, očito je da razloga za nezadovoljstvo ne može biti previše, bez obzira na neuvjerljiv nastup u uzvratu.

Dinamo je odigrao vrlo slabih prvih 45 minuta, no srećom po Modre, igrala se i sudačka nadoknada u kojoj su uspjeli postići pogodak iz dvojbenog jedanaesterca, pa su na odmor ipak otišli s ne toliko strašnih 1:1.

Lijepa atmosfera

Dinamo se ne može pohvaliti nogometnom euforijom kao Hajduk, no više od 10 tisuća ljudi stvorilo je vrlo lijepu, pozitivnu nogometnu atmosferu. O takvom, pozitivnom stavu publike dovoljno govori da su tribine pljeskom pozdravile plasman Hajduka u Europsku ligu. Iako je Dinamo odigrao uglavnom razočaravajuće, tribine su pljeskom pozdravile svaku bolju akciju, pokušaj prema golu Gyora, ili jednostavno trud Dinamovih nogometaša. Skandiranjem su nagrađeni i trener Halilhodžić i Šime Vrsaljko i Andrej Kramarić, a zvižduke je dobio tek zaista neprepoznatljivi Pedro Morales.

Nova europska jesen donosi tako Dinamu ne samo dvoboje protiv europskih suparnika već i dvoboj većeg dijela BBB-a i ovih ostalih, ”običnih” navijača koje nogometni klub Dinamo, jednostavno, zanima više od borbe sa Zdravkom Mamićem.

Blijeda igra, posebno u ofenzivnom dijelu momčadi koji se izgubio u brojnim solo akcijama i presporim ili netočnim dodavanjima, išla je na mlin Mađara koji su i u Zagrebu pokazali da im bolje leži igranje u gostima. Tako su izbacili Montpellier, a u 17. minuti pokazali su da ni u Zagreb nisu došli na turistički izlet.

Volgti je izvrtio Vrsaljka na desnoj strani, ubacio na visinu šesnaesterca odakle je Ceolin vrlo lijepim volejem pospremio loptu u mrežu za 0:1.

Dinamo nije trgnuo ni nakon primljenog pogotka, nisu se Modri mogli riješiti lošeg ulaska u utakmicu, a među slabim pojedincima isticao se Mesarić, pa ga je u 34. minuti Halilhodžić povukao s terena i ubacio Etta, premjestivši Vrsaljka na lijevi bok.

Dinamo je u tih posljednjih desetak minuta odigrao nešto bolje, Vrsaljko je par puta probio stranu, a u jednoj od takvih akcija uspio je doturiti loptu do Rukavine koji glavom puca pored gola. Šest minuta kasnije i inače nevidljivi Kramarić uspio je zaprijetiti Stevanoviću, s ruba šesnaesterca naciljao je malo pored gola.

Ipak, i s tom anemičnom igrom Dinamo je uspio doći do izjednačenja u sudačkoj nadoknadi. Nakon dobre duge lopte Sammira, Morales je ušao u šesnaesterac, prevario Fehera koji ga malo povlači, dovoljno za suca Marrinera koji pokazuje na bijelu točku. Sammir je siguran izvođač, loptu je poslao lijevo, a Stevanovića desno.

Taj pogodak primirio je ambicije Gyora, Mađari su znali da će usprkos slabostima Modrih teško na Maksimiru postići još dva pogotka. Stoga je drugi dio protekao u terenskoj dominaciji Zagrepčana, iako je hrvatski prvak i dalje vrlo teško dolazio u izglednije situacije za pogodak.

Jednu takvu u 68. minuti prokockao je Andrej Kramarić – u lijepoj akciji Rukavina je idealno poslužio mladog napadača, no Krama se spetljao pred golom, uputio vrlo slab udarac koji je Stevanović uspio obraniti – u nastavku akcije Dodo je pucao preko gola.

Halilhodžić nije mogao imati puno razloga za zadovoljstvo, razveseliti su ga mogle tek predstave dvojice igrača iz U-19 reprezentacije, Ademija i Vrsaljka, koji su požrtvovnošću, kretanjem i motorikom jamačno skupili određen kredit kod Vahe.

U 84. minuti Dinamo je uspio stići i do potvrde prolaska, ali i pobjede za klupski koeficijent – Dodo je izborio novi jedanaesterac, ovoga puta čist kao suza, a Sammir je još jednom precizan izvođač.

Halilhodžić je tako upisao i treću pobjedu u isto toliko utakmica, prvu na Maksimiru, ali i prvu nakon koje može biti nezadovoljan prikazanim. No, zadovoljstvo zbog prolaska u Europsku ligu sigurno će biti veće, posebno kada u petak u 13.30 Dinamovi navijači vide kuglicu s imenom svog kluba u europskom društvu ..

Ušao u igru: 33'
33'

Otto Szabo
33'
5
Marko Dinjar
Ušao u igru: 55'
55'

Fouad Bouguerra
Ušao u igru: 66'
66'
Trener: Atilla Pinter
Najava   -   Izjave   -   LIVE   -   Rezultati

• Payovic   28.08.2010. u 02:12
    @bguljas nadam se da nisi samo mene nagovoria majstore...;-)
    Payovic
    Bravo majstore!Pišeš gluposti!
    0
  • plavi_istok   27.08.2010. u 11:00
    Što se mene tiče BBB se ne moraju ni vraćati, baš pozitivna vibra je bila cijelo vrijeme na tribini. Je da je ponekad navijanje bilo pomalo nezgrapno i neuštimano, ali je bilo dovoljno glasno. Neka se BBB i dalje bore plahtama protiv duhova, ali najpametnije bi im bilo da svrgnu trenutno vodstvo i... [cijeli komentar na forumu]
    plavi_istok
    +11
  • progovarač   27.08.2010. u 10:14
    Bravo svima koji su bili jučer na tekmi, odlična atmosfera.
    progovarač
    +12
  • planid   27.08.2010. u 08:08
    Ne kuzim tu negativnu atmosferu sada... Dinamo je prosao dalje s dvije pobjede i tocka. Trece pretkolo, gdje nema vise jazavaca. Istina, malo su slabije igrali u prvom poluvremenu, ali su ipak pobijedili. Hajduk nije pobijedio u svom uzvratu, pa ih ipak ne razapinju toliko. Osim toga, i nije Dinamo... [cijeli komentar na forumu]
    planid
    +8
  • FUSS   27.08.2010. u 07:16
    Nisam. Na žalost bio sam spriječen....ali sam gledajući prijenos (na koji sam isto zakasnio) u prvi mah pomislio da su se kinoamateri vratili na tribinu..kad ono moj istok grmi !....pun sam ponosa i poštovanja prema svim dinamovcima koji su jučer pohodili naše svetište Maksimir!Dinamo je veći od... [cijeli komentar na forumu]

Europska liga

Uefa pokrenula istragu protiv Celtica zbog nereda navijača na gostovanju u Maksimiru
16.12.2014. 15:20
Bilić: "Nismo imali sreće sa ždrijebom, ali vjerujem da ćemo proći dalje"
15.12.2014. 17:24
Bayernovci složni: „Ždrijeb je dobar, ali moramo Šahtar shvatiti ozbiljno“
15.12.2014. 14:27
Kovačić protiv Dinamovog „krvnika“ Celtica, Olić i Perišić na Sporting, međusobni dvoboj Bilića i Lovrena
15.12.2014. 13:45
Moises čestita Keku na hladnoj glavi: "Rijeka još mora naučiti igrati jednako doma i vani"
12.12.2014. 21:06

Slične vijesti

Brbić: „Borit ćemo se i do Ustavnog suda“, Pavasović-Visković: „Svi suspendirani nastavljaju sa svojim poslom“
18.12.2014. 18:25
Zbog neodigrane utakmice protiv Dinama Hajduku minus tri boda i jednogodišnja suspenzija članovima NO
18.12.2014. 15:42
Kramarić: "Iza mene su neprospavane noći, još uvijek ne znam gdje ću igrati"
16.12.2014. 16:40
Oproštaj Šimunića i Dinama, Pjaca opet strijelac: "Ono protiv Celtica ipak je bilo posebno"
14.12.2014. 20:27
Mamić: "Sretan sam zbog pobjede i načina na koji smo zaključili polusezonu"
14.12.2014. 17:42