1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 08.12.2012, 15:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 400
Suci: Ivo Krečak, Goran Perica (oba Šibenik), Ivica Modrić (Zagreb)
Zadar Zadar
Ivan Šimurina 36'
1:0(1:0) Split
Split

Šimurina odlučio borbeni ogled na Stanovima i doveo Zadar na desetu poziciju

Nogometaši Zadra minimalnom pobjedom nad Splitom zaključili su jesensku polusezonu i došli do desete pozicije uoči zimske stanke. Za pobjedu je zabio Ivan Šimurina u prvom dijelu, a Splitovcima niti kazneni udarac nije bio dovoljan da dođu do pogotka...

Loše vrijeme koje zahvatilo cijelu Hrvatsku nije zaobišlo niti Zadar, ali ovdje je ponajviše problema bilo uzrokovano burom. Zadar i Split su oproštajni ogled što se tiče jesenskog dijela prvenstva odigrali na teškom travnjaku, gdje su borbenom igrom tražili sva tri boda.

Dominacija domaćina, ali bez većih prigoda, označila je prvi dio susreta, ali potom su Splitovci imali priliku doći u vodstvo. Prvo je u 20. minuti Hrgović ubacio iz slobodnog udarca, a Rebić neometan s nekoliko metara pucao pored vrata, a potom je taj igrač započeo akciju tri minute kasnije, no Vojnović je s otprilike sedam metara također promašio okvir gola.

U 25. minuti iz slobodnog udarca je pokušao Mršić, nije bilo potrebe za intervencijom Vuković, a 12 minuta nakon toga Zadrani su poveli. Po desnoj strani je lijepo prošao Mršić, ubacio u kazneni prostor i pronašao Pericu čiji udarac brani Vuković, no odbijenu loptu u mrežu posprema Ivan Šimurina.

Nakon vodstva Zadrani su imali još jednu lijepu prigodu, ali je u 39. minuti lijep udarac glavom Prahića Vuković izvukao iz donjeg kuta svojih vrata. Na predah se otišlo s 1:0, nakon 45 minuta u kojima je teren znatno utjecao na način igre oba sastava.

U nastavku je splitski klub krenuo odlučnije po izjednačenje, dok domaćini nisu imali razloga srljati. Gosti nisu imali nekih većih prigoda sve do 63. minute, a tada debitant u seniorskom nogometu Viduka ruši Marčića, a sudac Krečak pokazuje na bijelu točku.

Ipak, veliku priliku ne koristi Ante Rebić, već loptu šalje preko gola. U nastavku susreta, kako se bližio kraj, napadi momčadi pod vodstvom Zorana Vulića sve više su bili stihijski, a od nekoliko pokušaja vrijedi izdvojiti odličan udarac Obilinovića s nešto više od dvadeset metara u 83. minuti, kojeg je Ježina krajnjim naporom obranio.

Zadrani su tako do kraja zadržali minimalnu prednost i došli do pobjede koja je ih je dovela na desetu poziciju uoči zimske stanke. Crveni, pak, ostaju na 30 osvojenih bodova i trenutno petom mjestu MAXtv Prve lige.

• LazialZD   09.12.2012. u 00:38
    Bravo Ferdo, bravo momci velika je ovo pobjeda :))) Pobijedili smo jaku ekipu koja pretendira na Europu i pokazali svima da u Zadarskoj svići još uvik ima ulja !
  • Euro2012   08.12.2012. u 17:59
    Bravo dečki ,bravo treneru svaka čast!!!
    Euro2012
    +16
  • chazo   08.12.2012. u 17:58
    Eto šta ti je nogomet, najbolji napadač promaši penal.. Čestitke Zadru, valjda će im ova 3 boda pomoći u borbi za opstanak...
    chazo
    +17
  • catalonia   08.12.2012. u 17:55
    hvala zadre
    catalonia
    +19

Vulić: "Zadar je više želio pobjedu, a Rebić je pokazao hrabrost, ne treba raditi priče"
09.12.2012. 08:37

MAXtv Prva liga

Čačić opet bez poraza: "Dobar i velik bod", Ivković: "Gubili smo puno ovakvih utakmica"
23.11.2014. 21:34
Hajduk traži ostavku Šukera i IO HNS-a: "Kriv je Dinamo, čiji čelnici žele da svi igraju bez gledatelja"
23.11.2014. 19:26
Zagreb se pogotkom u sudačkoj nadoknadi iz Splita vraća s bodom, nakon zaostatka 0:2
23.11.2014. 19:15