1. Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 17.11.2012, 15:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 5.000
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Miro Grgić (Osijek), Dražen Pejić (Vukovar)
Zadar

Momčad Zadra na Maksimiru je šokirala Dinamo u osmini finala Hrvatskog kupa, ali u prvenstvu joj Modri nisu ostavili šanse za pozitivan ishod. Gosti se kući vraćaju s pet pogodaka u mreži...

Nakon prošlotjednog poraza u Splitu kod istoimenog domaćina, s još uvijek svježim sjećanjem na nedavnu dramu u Kupu, kada je Zadar u produžetku pobijedio 3:2, Dinamo je s dosta motiva i želje za iskupljenjem ušao u 16. kolo hrvatskog prvenstva, pri čemu u momčadi nije bilo suspendiranog Josipa Šimunića.

Tijekom većeg dijela utakmice na terenu praktično bila samo jedna momčad. Dinamo je gotovo neprestano držao loptu u svojim nogama i stvorio dovoljno prilika da uz dobru realizaciju bez problema riješi utakmicu u svoju korist.

Pozdrav generalima i sjećanje na Vukovar

Velik dan za Hrvatsku, oslobađanje optuženih generala Gotovine i Markača, obilježen je i na Maksimiru, a gostujući su nogometaši na teren istrčali u majicama s njihovim likovima. Ujedno je i minutom šutnje obilježeno sjećanje na Vukovar i žrtve pale u obrani grada heroja.

Već u petoj minuti jednu je ubačenu loptu Šime Gržan glavom izbacio na rub kaznenog prostora, a tamo ju je dočekao Mateo Kovačić i iz voleja poslao u mrežu. U 35. minuti Kovačić se prometnuo u asistenta, proigravši Alena Halilovića, koji je našao svoje mjesto u udarnoj postavi Dinama. Halilović je loptu sa 16 metara iz prve plasirao u suprotni kut zadarskog vratara Tomislava Gluića.

U međuvremenu je Fatosa Beqiraja, koji je dobio loptu u šesnaestercu, zaustavio okvir gola, te se na poluvremenu sigurnom vodstvu Modrih nije imalo što prigovoriti.

Gosti iz Zadra najviše će žaliti za situacijama iz 55. i 57. minute, kada je prvo Vida u svom kaznenom prostoru pao preko Heistera, na što su Zadrani tražili udarac s bijele točke, a potom je Ivan Anton Vasilj uposlio Josipa Ivančića, koji trese mrežu. Međutim, pomoćni je sudac označio zaleđe.

Pobjedu su Zagrepčani zapečatili u razdoblju od 70. do 73. minute.

Josip Pivarić je bio ubacio s lijeve strane, a Beqiraj put do liste strijelaca pronašao udarcem glavom preko vratara Gluića u suprotni kut, da bi tri minute poslije Pivarić sam postao strijelac. Zaključio je akciju svoje momčad ulaskom u kazneni prostor i preciznim udarcem za 4:0.

Na "okruglih" 5:0 povisio je Ivan Krstanović, jedna od Čačićevih pričuva, kada je u 78. minuti na Kovačićevo dodavanje sam istrčao ispred Gluića te izašao kao pobjednik tog dvoboja.

Tako je Dinamo vratio malo potrebnog mira i pobjedničke atmosfere uoči puta u Porto na novu utakmicu u Ligi prvaka te zaliječio dio "rana" od ispadanja iz Kupa. Zadrani će ionako biti usredotočeniji na osvajanje bodova u drugim utakmicama, a zahvaljujući porazu Zagreba u Koprivnici, ostaju pretposljednji na tablici.

• Bolero   18.11.2012. u 03:13
    Bravo za klince, kako mi je Zdravko Reić kojega dosta cjenim kao realnog novinara digao živce kada je već nekoliko puta u svojoj emisiji na sportskoj tv govorio kako zagrebački novinari sada guraju Kovačića i Halilovića u reprezentaciju. Kada je riječ o Radoševiću on kao zaslužuje igrati u... [cijeli komentar na forumu]
    Bolero
    Bravo majstore!Pišeš gluposti!
    +13
  • Yurraz   18.11.2012. u 02:47
    Bilo je to ok danas, a ono kaj je bilo najbolje je realizacija. Nije bilo tak puno šansi povrh ovih golova, ali 5-0, prema tome nema mjesta za nikakvu kritiku. Vrsaljko raste iz tekme u tekmu, u svakom zlu (otkaz Tonelu), neko dobro (Šime opet igra). Još kad bi se Tomečak vratio, ta desna strana bi... [cijeli komentar na forumu]
    Yurraz
    +6
  • zagorac   17.11.2012. u 23:54
    iskreno, očekivao sam povratak u prošlost bar kroz jednu utakmicu i podršku dinamu svih 90 min kombiniranu s posvetom jučerašnjem i sutrašnjem danu, al jbg mamić je ipak veći od svih. ali bolje i 45 min nego ništa...
    zagorac
    +5
  • Luminarc   17.11.2012. u 22:46
    Evo sazetkahttp://prvaliga.tportal.hr/226757/Pogledajte-Alenov-supergol-i-ostatak-Dinamove-petarde.htmlPo ovih par minuta jako dobar Dinamo. Sve akcije su bile lijepo slozene, brza lopta, dobar pregled, mijenjanje strana, utrcavanja. Sammir dijelio lopte onak kak zna i moze, sad samo mora tak... [cijeli komentar na forumu]
    Luminarc
    +6
  • El capitan   17.11.2012. u 19:58
    Aha, ja mislio na članak od jučer/prekjučer.
    El capitan
    0

Halilović: "Ne mogu riječima opisati koliko sam sretan zbog pogotka"
18.11.2012. 10:26
Čačić: "Ova utakmica ne može obrisati Kup, ali moramo gledati prema naprijed"
17.11.2012. 20:55

MAXtv Prva liga

Istra poslije Vučka ostala i bez Heistera
22.10.2014. 14:30
Cikalleshi: "Vjerujem da sam ispunio očekivanja", nova ozljeda Luke Vučka
21.10.2014. 21:11
Maloča: "Mnogi su nas otpisivali uoči Slavena, a Sušić nas je odveo do pobjede"
21.10.2014. 20:11
Maloku niti ne pomišlja na odlazak: "Jako sam zadovoljan Tudorovim potezom"
20.10.2014. 17:35
Ivković: "Bez obzira na 3:0, sporo smo odigrali. Sada idemo pokazati pravu kvalitetu"
20.10.2014. 10:44

Slične vijesti

Mamić očekuje napadački nogomet: "Red Bull nema mnogo mana, moramo ostaviti dušu na terenu"
22.10.2014. 20:13
Modri očekuju napadački Salzburg: "Oni su domaćini, sigurno će nas napasti"
22.10.2014. 11:29
Standard Liege izgubio kod kuće od fenjeraša, Astra s 11 metara do boda
19.10.2014. 19:28
Mamić: "Ništa nas nije poremetilo, radili smo što smo se dogovorili i zasluženo pobijedili"
18.10.2014. 17:42
Henriquez i Andrijašević u samoj završnici osigurali Dinamu pobjedu protiv borbenog Zadra
18.10.2014. 16:52