1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 02.11.2012, 18:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1.000
Suci: Andrej Burilo (Osijek, Goran Pataki (Đakovo), Dejan Berger (Osijek)
Dinamo Dinamo
Domagoj Vida 19', 56'
Jorge Sammir 23'
3:1(2:1) Istra 1961
Goran Roce 34'
Istra 1961

Nakon šokantnog ispadanja od Zadra u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa, Dinamo se vratio u mirnije vode pobjedom nad Istrom 1961, koja bez obzira na pogodak Puljana praktično niti u jednom trenutku nije došla u pitanje...

Porazi u produžetku u Hrvatskom kupu Dinama i Istre 1961 poslužili su kao uvertira maksimirskom okršaju na otvaranju 14. kola MAXtv Prve lige. Momčad Ante Čačića pritom je pokazala da neočekivani rasplet protiv Zadra nije ostavio previše traga.

"Krpanje" udarne postave Istre 1961

Trener Istre 1961 Igor Pamić najavio je prije utakmice kako će zbog brojnih zdravstvenih problema u svojoj momčadi morati "krpati" prvu jedanaestoricu. Naposljetku su spremni bili brojni upitni igrači, poput Anđelkovića, Čagalja, Alena Pamića i Budicina, dok su ipak izostali Križman, Bačelić-Grgić i Ottochian.

Kao i mnoge druge Dinamove utakmice u domaćim natjecanjima, uvodne su minute prolazile u inicijativi Modrih, uz tek povremene izlete Istre 1961 na protivničku polovicu.

Serija udaraca iz kuta, uglavnom izborenih nakon ubačaja Šime Vrsaljka s desne strane, Modrima se isplatila već u 19. minuti. Pokušaj Josipa Šimunića zaustavio je gostujući vratar Andrej Prskalo, Antu Rukavinu prečka, ali na odbijenoj lopti sam je bio Domagoj Vida i lako zabio za vodstvo.

Prednost Dinama udvostručena je samo četiri minute poslije, kada obrana Istre 1961 slabije reagira nakon prodora Rukavine, a Sammir bez puno razmišljanja puca s ruba šesnaesterca i lijepim, snažnim udarcem šalje loptu u mrežu za 2:0.

Neizvjesnost je utakmici na dodavanje Mislava Anđelkovića vratio Goran Roce, matiravši kapetana Dinama Ivana Kelavu u 34. minuti u situaciji jedan-na-jedan, u jednoj od brzih akcija Puljana, koje su momčadi Igora Pamića praktično bile jedino moguće oružje. Dinamo je prije odmora prijetio još preko Fatosa Beqiraja, kojemu je Prskalo obranio udarac iz stopostotne šanse, te Duje Čopa, ali je u nastavak ušao samo s jednim pogotkom viška.

Igrač utakmice

Osim s dva postignuta pogotka, reprezentativni branič Domagoj Vida istaknuo se i odličnim potezom u završnici utakmice, kojim je potvrdio svoju silovitost i želju u dvoboju protiv Istre 1961. Dobivao je i duele u obrani te se prometnuo u prvo ime Dinama i cijelog susreta.

No, na novo povećanje Dinamove prednosti nije se dugo čekalo.

Nakon samo desetak minuta drugog poluvremena, s Marcelom Brozovićem umjesto Sammira, domaćini su stigli do 3:1. Upravo je Brozović izveo prekid s lijeve strane, ubacio nisku loptu u gužvu, a Vida se u gužvi našao na pravom mjestu i postigao svoj drugi pogodak na utakmici.

Čačić je potom priliku dao još dvojici defenzivaca, Anti Puljiću i Adrianu Calellu, dok su žuto-zeleni u završnih petnaestak minuta pokušali malo pojačati ritam, no osim dvije poluprilike Krešimira Prgometa, bez pravog rezultata.

Vida je pet minuta prije kraja zaslužio još jedan pljesak, sjajnim solo-prodorom s centra, u kojemu je prevario i vratara Prskala, ali je promašio gol te mu je tako izostao hat-trick.

Modri se tako okreću utakmici na Parku prinčeva, u sklopu četvrtog kola Lige prvaka, a Istra 1961 u sljedećem kolu dočekuje Cibaliju.

• El capitan   03.11.2012. u 01:54
    Kaj sam krivo rekao? Si slučajno gledao koju tekmu Dinama ove sezone prije nego kaj mi ideš srati?
  • 2804   02.11.2012. u 20:22
    Ne znam tko si El capitano ali očito si ti šaka jada. Komentar ti je = 0. Što se tiče gledatelja ne treba niti jedan, S koliko bi onda razlike pobjeđivali. Jadni su ti navijači koji navijaju za ili protiv nekoga, a ne za Dinamo. Bad Balkans Boysi i ostala svita.

02.11.2012. 22:30
Čačić: "Dinamo je pokazao više od pobjede, da u svlačionici ne stoluje kriza. Kriza je svuda oko nas"
02.11.2012. 20:16

MAXtv Prva liga

22.11.2014. 23:25
Svetina: "Policija nam je dostavila popis od 92 osobe koje ne mogu na stadion, tužit ćemo Hajduk"
22.11.2014. 17:49
22.11.2014. 19:16
Dvoboj u Maksimiru neće biti odigran, Hajduk nije izašao na travnjak
22.11.2014. 14:51
Matić: "Bit ćemo oprezniji, nećemo dopustiti Bobanu da nas ugrozi"
22.11.2014. 17:21

Slične vijesti

Marin Brbić: "Hajduk nije talac navijača, sve ćete saznati iz priopćenja"
22.11.2014. 15:35
Dinamo "apsolutni favorit", Hajduk od kolovoza bez poraza: maksimirski derbi uzbudljiv poput poljudskog?
22.11.2014. 10:00
Unatoč sjajnim prilikama, Osijeku samo bod: Radonjićevo remek-djelo usrećilo Istru 1961
21.11.2014. 19:57
Dinamo napunio akumulatore za derbi: "Hajduk ne smijemo podcijeniti, Tudor radi jako dobar posao"
21.11.2014. 14:27
Henriquez: "Nadam se da mogu ponovno srušiti Hajduk, pripremam se za to"
21.11.2014. 12:57