1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 30.09.2012, 19:00 h, Park mladeži, gledatelja: 700
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Saša Fegeš (Nedelišće), Jerko Crnčić (Vrbovec)
Split Split
Mario Kvesić 86'
1:1(0:0) Lokomotiva
Tomislav Martinac 50'
Lokomotiva

Podjela bodova u Parku mladeži, zabili igrači s klupe

Posljednja utakmica desetog kola MAXtv Prve lige između Splita i Lokomotive u Parku mladeži završena je neodlučenim rezultatom, 1:1. Iako su stvorili mnogo više prilika, pogotovo u drugom dijelu, Crveni su tek u završnici stigli do izjednačenja, a možda najviše mogu žaliti za promašenim jedanaestercom Bellea u prvom poluvremenu...

Nogometaši Splita nisu uspjeli ostvariti 11. uzastopnu domaću pobjedu. "Utješna nagrada" im je činjenica da nisu ni izgubili, no poslije mnogo propuštenih prilika protiv Lokomotive sigurno će biti razočarani što nisu osvojili sva tri.

U prvom dijelu Belle je promašio jedanaesterac. Početkom nastavka je Lokomotiva povela pogotkom Martinca, koji je zamijenio ozlijeđenog Šituma, a do kraja utakmice Split je nizao i promašivao prilike. Mogla je i Lokomotiva zaključiti utakmicu preko Kramarića. Split je četiri minute prije kraja ipak izjednačio pogotkom Kvesića, također igrača s klupe.

Split je tako propustio priliku zasjesti na treće mjesto ligaške ljestvice te se mora zadovoljiti "samo" s četvrtim mjestom. S druge strane, Lokosi su eventualnim trijumfom mogli "skočiti" sa sedme na četvrtu poziciju.

U siromašnom prvom poluvremenu Split je imao blagu inicijativu, ali ona je bila jalova jer iz nje su nisu stvorile gotovo nikakve prilike. Lokomotiva je bila čvrsta i koncentrirana u obrambenim dužnostima, no ruku na srce Splitovi ofenzivni igrači nisu pokazali previše imaginacije i kreacije potrebne za probijanje čvrstog gostujućeg bedema.

Otvaranje utakmice bilo je obećavajuće jer su obje momčadi imale po jednu priliku. Već u prvoj minuti Pavičić je za malo promašio domaća vrata pucavši malo iskosa s vrha kaznenog prostora, a u petoj minuti Radelić Žarkov brani udarac Radotića s pet metara.

Lokomotiva se uglavnom orijentirala na čekanje prilika iz kontranapada, no ni oni nisu dočekali pravu situaciju. Tek je Kramarić slabo pucao iz daljine u ruke Vukovića, a ništa opasniji nije bio ni slobodni udarac Muse.

I onda, u 30. minuti jedanaesterac za Split. Belle se po desnoj strani sjurio u kazneni prostor i pokušao ubaciti u sredinu, lopta se odbila do vrha kaznenog prostora, gdje je Radelić Žarkov istrčao i srušio Vitaića, koji je prvi stigao do lopte.

Kod izvođenja najstrože kazne loptu je uzeo Belle, iako je dojam da je izvođenje trebalo pripasti Vitaiću. Kamerunac u dresu Crvenih pogodio je gredu i ostalo je 0:0. Do kraja poluvremena Kramarić je mogao zaprijetiti domaćinu, ali je na deset metara od gola promašio loptu u izglednoj situaciji.

Nezadovoljan igrom svoje momčadi, Bašić je na poluvremenu uveo Rebića umjesto Bellea. Bio je to dobar potez domaćeg stratega jer Rebić je svojom živošću i agresivnošću uzrokovao mnogo problema gostujućim braničima.

No, to je uslijedilo poslije vodećeg pogotka Lokomotive. U 50. minuti Martinac je pucao s 20 metara iskosa, lopta je okrznula Radotića i prevarila Vukovića. Bio je to pravi šok za domaće igrače, ali i navijače.

No, domaćini su se brzo oporavili i počeli stvarati prilike, ponajviše preko raspoloženog Rebića. Upravo on je prvi zaprijetio u 55. minuti, no gosti su blokirali njegov pokušaj. Tri minute poslije Erceg je za malo promašio suprotnu vratnicu Radelića Žarkova.

U 60. minuti sporna situacija. Rebićeva lopta s desne strane odbila se od jednog gostujućeg braniča i zamalo prevarila Radelića Žarkova, koji ju je, izgleda, uspio zaustaviti na samoj gol-liniji. No, da li je lopta zaista prešla liniju ili nije morat će se provjeriti na televizijskoj snimci.

Rebić je potom propustio nove dvije prilike, a u međuvremenu je Lokomotiva mogla kazniti Splitove promašaje. Kramarić se oslobodio Galovića i ciljao suprotni kut Vukovićeva gola, ali lopta je ipak prošla pored vratnice.

Pritisak Splita urodio je plodom u 86. minuti. Kvesić, koji je u igru ušao 12 minuta ranije umjesto Vojnovića, opalio je s 20 metara i matirao Radelića Žarkova, koji je bio na lopti, ali ona mu se nekako provukla ispod ruke i završila u mreži.

Do kraja utakmice Crveni su jurnuli po pobjedu, no gosti iz Zagreba uspjeli su se obraniti i sačuvati bod.

• zagorac   30.09.2012. u 23:07
    pazi da te ne kazne za rasizam :)
    zagorac
    Bravo majstore!Pišeš gluposti!
    +9
  • skeet   30.09.2012. u 22:30
    bellea treba žestoko kazniti. recimo vidinim iznosom. lik ne razumije što znači ne, narcisoidan i mutav. treba to sasjeć u korjenu.
    skeet
    +9

Fotogalerija

Rijeka potopljena, maksimirski derbi za pamćenje
01.10.2012. 19:50
Bašić: "Rekao sam da Vitaić izvede penal, no loptu je uzeo Belle"

25.10.2014. 17:27
Kek: "Agresijom i brzim protokom lopte prisiliti Split na pogrešku"
25.10.2014. 16:13
Hajduk i Lokomotiva pred praznim tribinama isprobavaju novi travnjak na poljudskom stadionu
25.10.2014. 10:00
Blažević nakon potopa u Zagrebu: "Nećemo ispasti, uvjeren sam da ćemo se spasiti"
25.10.2014. 09:28
Zadrani bez rješenja za Bobana, Pjesnici slavili s 3:0
24.10.2014. 19:47

Slične vijesti

RNK Split najavio Marka Roga na popisu izbornika Nike Kovača
25.10.2014. 00:24
Tudor bez analize protivnika: "Ne bih ništa o Lokomotivi, zanima me samo Hajduk"
24.10.2014. 15:11
Ivković: "Možda će nam biti lakše pred praznim tribinama, naviknuli smo se na to"
24.10.2014. 12:43
Komisija za žalbe odbila Splićane, Hajduk protiv Lokomotive i Osijeka pred praznim tribinama
23.10.2014. 21:37
Cikalleshi: "Vjerujem da sam ispunio očekivanja", nova ozljeda Luke Vučka
21.10.2014. 21:11