Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 25.09.2012, 15:30 h, Vrsar, stadion Vrsara, gledatelja: 1.500
Suci: Domagoj Vučkov, Robi Kezele, Zvonko Radić (svi Rijeka)
Vrsar
0:3(0:3) Dinamo
Ivan Krstanović 12', 16' (11m), 29'
Dinamo

Krstanović hat-trickom u 17 minuta odlučio utakmicu u Vrsaru

Nakon tri utakmice bez postignutog pogotka, Dinamo se očekivano vratio pobjedničkim navikama na gostovanju u Vrsaru, kod istoimenog domaćina. Sve je dileme oko prolaska riješio napadač Modrih Ivan Krstanović...

Šesnaestina finala Hrvatskog nogometnog kupa došla je kao "naručena" za momčad Dinama, koja je u posljednja dva prvenstvena kola osvojila samo jedan bod - uz remi protiv Osijeka i poraz od Rijeke - a u međuvremenu je pala i pred Portom na otvaranju Lige prvaka.

Ante Čačić u Vrsar je poveo samo 15 igrača, a otpao je i Domagoj Vida zbog nesportskog ponašanja, no Dinamo se od prve minute postavio dominantno i brzo otklonio sve nedoumice oko pobjednika susreta.

Domaćin je priredio mali nogometni praznik za dolazak hrvatskog prvaka, ali domaći nogometaši nisu mogli zaustaviti napadača Ivana Krstanovića, koji je između 12. i 29. minute postigao hat-trick i tako ubilježio svoje prve pogotke u sezoni, nakon povratka od ozljede.

Prvo ga je proigrao novopridošli Bryan Carrasco, koji je probijao desnu stranu, a malo je pomogla i obrana Vrsara, a samo četiri minute poslije realizirao je kazneni udarac, koji je sam i izborio, nakon prekršaja Šegona.

Na 3:0 Krstanović je povisio nakon još jednog proboja Carrasca, kada je čuvar mreže Cotić obranio pokušaj Čileanca, no nije više mogao reagirati na odbijenu loptu. Prilike su u prvom poluvremenu imali i Tonel, Pivarić, Rukavina, Alispahić i Vrsaljko, no ili su promašili ili je Cotić branio, dok je Carrasco promašio i jednu stopostotnu priliku, a s druge strane je najozbiljnija prilika bio udarac Biondića.

U drugom je poluvremenu Dinamo ubacio u "nižu brzinu" i mirno čuvao svoju prednost, a Mitrovića - koji je službeno debitirao za Dinamo - zaposlio je Čabraja, no mreže se više nisu tresle. Plodom nije urodio ni posljednji nalet Zagrepčana, desetak minuta prije kraja, kada je Cotić odlično branio udarce Alispahića i Krstanovića.

Tako je Dinamo rutinski izborio plasman u osminu finala te se mirnije može pripremati za veliki derbi s Hajdukom, koji je na rasporedu u subotu.

Ušao u igru: 46'
46'
18
Haris Šabić
46'
15
Roman Matošević
Ušao u igru: 70'
70'

• planid   26.09.2012. u 08:13
    Loncaric je otisao iz Dinama? Sto se Krstanovica tice, svaka cast, ali ovo su ipak nizeligasi.
    planid
    Bravo majstore!Pišeš gluposti!
    0
  • mario047   25.09.2012. u 20:56
    Bez obzira što su mu konkurencija dvije svjetske klase poput Čopa i Bećiraja,a o Rukavini da ne pričam nebi bilo loše da malo i njemu daju prilike...
  • Watcher   25.09.2012. u 19:49
    Šta van je ljudi Čop je zacimentira misto u prvih 11, to je pravi golgeter.
    Watcher
    +3
  • JozoGuslar   25.09.2012. u 19:17
    Frajer je bio prvi strijelac lige u svakoj kojoj je igrao. Mora dobiti priliku da se dokaže

03.09.2014. 23:33
Pretkolo Hrvatskog kupa: Ispadanje Lučkog, uvjerljive pobjede Bistre i Slavonije
27.08.2014. 20:15
Split uvjerljivom pobjedom osvojio Županijski kup i ušao u pretkolo Hrvatskog kupa
17.08.2014. 20:26
Split u finalu Županijskog kupa
13.08.2014. 11:38

Slične vijesti

Ciprani sude Dinamu, Rumunji dijele pravdu Rijeci u Belgiji
15.09.2014. 16:43
Mamić: "Zaslužena pobjeda u kojoj se nitko nije ozlijedio. Spremni smo za Astru"
13.09.2014. 22:09
13.09.2014. 20:48