Hrvatski nogometni kup, 1. pretkolo, 29.08.2012, 16:00 h, SRC Vegeška, gledatelja: 500
Suci: Igor Franolić (Ludbreg), Goran Dević, Nikola Novak (oba Koprivnica)

Split u Virovitici nadoknadio gol zaostatka i prošao pretkolo Kupa

Nogometaši Splita plasirali su se u šesnaestinu finala Hrvatskog kupa nakon što su u pretkolu s 4:1 porazili trećeligaša Viroviticu...

Uoči prvenstvenog ogleda s Interom nadolazećeg vikenda Split je pobjednički odradio gostovanje u Virovitici na kojemu je tražio plasman u šesnaestinu finala Hrvatskog kupa. Protiv istoimenog domaćina Crveni su slavili 4:1.

Domaćini su na početku iznenadili goste i poveli preko Kristijana Tadića u 20. minuti. No, njihovo slavlje nije dugo trajalo. Samo četiri minute kasnije Filip Marčić pronašao je Aljošu Vojnovića, koji izjednačuje na 1:1.

Na poluvrijeme je Split otišao s prednošću nakon što je Dražen Jelić zatresao mrežu Marina Bartolića. Isti igrač povisio je na 3:1 u 75. minuti, a u prvoj minuti sudačke nadoknade Ante Rebić zabio je za 4:1. Rebić je u igru ušao u 64. minuti umjesto Vojnovića.

Splitov trener Tonći Bašić na put u Viroviticu nije poveo Velimira Vidića, Mirka Hrgovića i Tomislava Radotića. Vidić i Hrgović su dobili poštedu, dok je Radotić ozlijeđen.

Svoj debi za klub iz Parka mladeži odradio je stoper Ivan Radeljić, dok je Marko Tešija ubilježio svoj prvi nastup ove sezone.

Ušao u igru: 67'
67'
15
Mihael Komar
Ušao u igru: 81'
81'
13
Davor Perković
Ušao u igru: 83'
83'

Kup

Mamić: "Smeta me kada ne poštujemo dogovor, a toga je bilo dosta"

Slične vijesti

Ivan Matić: "Odigrali smo zrelu utakmicu na visokom nivou"
01.08.2014. 03:22
31.07.2014. 22:19
Split pred teškom zadaćom u trećem pretkolu Europske lige
31.07.2014. 10:58
Matić: "Čornomorec je kvalitetan u svim linijama, najkvalitetniji protivnik dosad"
30.07.2014. 16:16
Pamić: "Trebaju nam minimalno četiri igrača, bez pojačanja nemamo budućnosti"
29.07.2014. 14:13