1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 29.08.2009, 20:00 h, Stadion SRC Mladost, Čakovec, gledatelja: 2000

Zadrani šaptom pali

Jako su malo Zadrani pokazali u Čakovcu i sasvim su zasluženo izgubili. Kod domaćih standardno agresivna utakmica, u kojoj je briljirao agilni Lima.

Nisu se gledatelji stigli ni smjestiti kako valja, a već je Međimurje vodilo 1:0. U 22. sekundi Lima je proigrao Eliomara, a ovaj je svoju jaku ljevicu iskoristio da matira vratara Zadra Ježinu.

Zadrani se ni nakon toga nisu uspjeli unijeti u igru kako valja, a Ljubičić nije u 3. minuti iskoristio slobodni udarac s dvadesetak metara od međimurskog gola, pa je odmah i kažnjen. Georgievski ubacuje, Zadrov Jonjić griješi i ne zaustavlja Golubovića, a ovaj prolazi pored vratara Ježine i diže rezultat na 2:0.

Lijep iako još uvijek neizvjestan rezultat Međimurci pokušavaju nadograditi, u čemu prednjači brazilska veza, Lima i Eliomar. No, ni međimurski Brazilci nisu imali sreće, jer je nešto ozbiljnija postala zadarska obrana, a napadačima nisu pomagale ni kiša te skliska trava.

Od Zadrana do kraja prvog dijela nismo vidjeli ništa, osim udarca u okvir gola u 40. minuti, za kojeg je zaslužan Terkeš iz slobodnjaka.

Kao da im Zadrani ne predstavljaju dovoljni izazov, u nižu brzinu u drugom poluvremenu ubacuju i domaći, od kojih u prvom dijelu drugog poluvremena možemo spomenuti susret s loptom Melnjaka, debitanta u dresu Međimurja, a bivšeg igrača Varteksa. Njemu varaždinski klub nije produljio ugovor nakon što mu je istekao, procijenivši da im taj ljevak ne treba.

Do skoro samog kraja susreta nešto malo razigranija ekipa Zadra, koja ipak nije stvorila previše suvislih akcija. U 83. minuti, kad su svi već računali da će utakmica ostati na dva pogotka, Vuka glavom dobiva duel s vratarom Ježinom, nakon još jednog ubačaja Lime.

Kao da se Vuki konačno "otvorilo" u posljednjoj minuti susreta još dva puta izaziva gostujućeg golmana, koji ipak brani svoju mrežu.

Gol: 83'Žuti karton: 44'Ušao u igru: 22'
22'

01.10.2014. 15:50
Bradarić i Sušić: "Trebala nam je pobjeda protiv Istre, puno nam je podignula samopouzdanje"
01.10.2014. 14:55
Scoria: "Slaven je postao momčad, pomak protiv Osijeka i Dinama daje vjeru u bolje dane"
30.09.2014. 17:54
Jadranski derbi Hajduka i Rijeke seli u Zadar
30.09.2014. 15:39
Stjepan Djedović priznao krivnju, osuđen na deset mjeseci zatvora
30.09.2014. 14:59

Slične vijesti

Matić: "Vjerujem da će nam ovaj rezultat dati dodatno samopouzdanje"; Ćiro: "Dobro smo i prošli"
29.09.2014. 22:54
Split glatko slavio protiv Zadrana za skok na četvrto mjesto na ljestvici
29.09.2014. 19:47
U trećoj uzastopnoj utakmici na domaćem terenu Split dočekuje preporođeni Ćirin Zadar
29.09.2014. 11:30
Zadrani uzvratili Zagori, osigurali osminu finala s pet golova uz hat-trick Solomona
24.09.2014. 18:15
19.09.2014. 19:50