1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 01.08.2009, 20:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 4.000
Suci: Davor Grizelj (Vinkovci), Siniša Premužaj (Varaždin), Hrvoj Medđušić (Vinkovci)

Prvijenci Kramarića i Papa

Odlični Miroslav Slepička te efikasni Andrej Kramarić oduševili su Maksimir i bili glavni detonatori u novoj uvjerljivoj pobjedi Dinama. Međimurje je u Maksimiru palo bez ispaljenog metka, a ako im je utjeha – Čakovčani su ipak bolje prošli nego Istra 1961 na otvaranju prvenstva...

Dinamovo otvaranje sezone iz snova nastavilo se sigurnom pobjedom nad Međimurjem. I s promiješanim sastavom Modri su lako slomili otpor donedavnog drugoligaša, a navijače će sigurno najviše obradovati učinak nove plave devetke. Andrej Kramarić u svom je prvom nastupu od prve minute zabio dva lijepa pogotka i tako publici pokazao dijelić raskošnog talenta. Trenera Jurčića će, pak, možda i više razveseliti izvrstan nastup Miroslava Slepičke, Čeh je odigrao svoju najbolju utakmicu u dresu Dinama i to potkrijepio s dvije asistencije i pogotkom.

Krunoslav Jurčić najavio je drugačiji sastav, no ovaj je teško netko mogao pogoditi. U napadu se našao mladi Kramarić, u obrani Barbarić, bilo je mjesta i za Carlosa, Chaga i Calella. S druge strane, Ćutuk je na noge prvaku poslao potpuno očekivani sastav, s Golubovićem u napadu te Eliomarom i Žuljevićem iza njega.

Taj ”krnji” sastav Dinama ipak je protiv Međimurja imao nešto više problema i muke nego protiv Istre 1961 u prvom kolu, iako pobjeda nije dolazila u pitanje nakon Kramarićevog prvijenca.

Za stvaranje prilika u ovom sastavu nekako se pozvanim osjećao Miroslav Slepička – Čeh je u niz navrata dobro proigravao suigrače, tako je na kraju krajeva Dinamo i zabio pogodak. U četvrtoj minuti Slepička je u stopostotnu šansu gurnuo Sivonjića, ali ovaj se spetljao pred Banovićem i propustio prvu ozbiljnu priliku.

Čakovčani su stali na teren puno čvršće i pokretljivije nego Istra 1961, pa se i Dinamo mučio više nego tada. Istina, Međimurci nisu iskazali puno napadačkih ambicija, orijentirali su se na aktivno branjenje svog gola.

U 15. minuti Slepička je pred Banovića gurnuo Kramarića, a mladi Dinamov centarfor manirom rasnog strijelca prolazi gostujućeg vratara i zabija za 1:0.

U 32. minuti Kramarić je opet zabio, no pomoćni sudac podignuo je zastavicu zbog zaleđa; bio je to drugi nepriznati pogodak mladog napadača zbog ofsajda. Ne posebno atraktivno prvo poluvrijeme obogatio je Mario Mandžukić snažnim udarcem u gredu međimurskog gola.

Dinamo je u 53. minuti riješio utakmicu. Opet je Slepička dobro povukao kroz obranu Međimurja, dodao Kramariću koji poteže s 20 metara i jako lijepo pogađa lijevi kut za 2:0 Modrih.

Otvorio je taj pogodak obranu Međimurja, a u HNL-u Modrima nema premca kada imaju toliko prostora. Gotovo svaki napad mirisao je na opasnost pred Banovićem, posebno razigran je bio sve bolji Miroslav Slepička, a završnica je obično pripadala Kramariću.

U 58. minuti Mandžukić je krasnom dijagonalom proigrao Slepičku koji se uz malo muke riješio i čuvara i golmana te ugurao loptu u mrežu za zasluženi pogodak i uvjerljivih 3:0 Dinama.

Dvije minute kasnije Kramarić je imao idealnu šansu za hat-trick; nakon proigravanja Calella izašao je sam pred golmana, lijepo ga prošao, ali umjesto gola pogađa vanjski dio mreže.

Dinamove zamjene samo su podigle razinu igre jer se u principu radilo o prvotimcima. U 80. minuti Slepička je opet bio u dodavačkoj ulozi, a nakon što je Moralesov udarac obranio Banović, Papadopoulos je imao lagan posao gurnuti loptu glavom u mrežu za 4:0 i svoj prvijenac u Dinamovom dresu.

Međimurci su počasnom pogotku najbliže bili iz nekoliko slobodnih udaraca, ali svaki je puta Butina bio dobro postavljen.

Dinamo će tako ponovno na Salzburg nabijen optimizmom nakon sigurne i lijepe pobjede u Prvoj HNL. Jest da su na Maksimiru pala dva kluba upitne kvalitete, ali Modri za sada iskazuju lakoću pobjeđivanja i veliku širinu klupe koja sigurno veseli trenera Jurčića. Izvrsni Kramarić sigurno se prometnuo i u kandidata za nastup protiv Salzburga, što nakon ove predstave ne bi smjelo biti upitno za Miroslava Slepičku, najboljeg pojedinca utakmice.

Gol: 80'Ušao u igru: 68'
68'
Ušao u igru: 83'
83'

01.08.2009. 21:53
Jurčić: "Neka Salzburg razmišlja o nama"
01.08.2009. 21:51
Gosti šokirali Kranjčevićevu
31.07.2009. 21:46

MAXtv Prva liga

Licence za Prvu ligu odbijene Hajduku, Osijeku, Splitu, Zadru i Dragovoljcu
24.04.2014. 15:46
32. kolo: Tko može ugroziti Dinamo u idućim sezonama?
23.04.2014. 20:13
Junior Fernandes ostaje u Dinamu, sve dogovoreno s Bayerom
23.04.2014. 18:08
Slaven Belupo: "Ako se ovakvo stanje nastavi, HNL će se igrati na praznim stadionima"
23.04.2014. 12:23
Mamić: "Ostvarili smo ono što smo željeli, čestitam igračima"
22.04.2014. 19:19

Slične vijesti

23.04.2014. 22:40
Ancelotti: "Nitko ne želi osvojiti LP više od nas"; Guardiola: "Želim da Ronaldo igra"
23.04.2014. 08:55
Dinamo uvjerljivo savladao Hrvatski dragovoljac i došao do još jednog naslova prvaka
22.04.2014. 18:47