1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 17.08.2008, 20:00 h, Maksimir, Zagreb, gledatelja: 2.000
Suci: Jurica Mihalj (Velika Mlaka), Perak, Munić, Šimčić.

"Šesticom" zaboravljen europski neuspjeh

Nogometaši Dinama brzo su preboljeli slabo izdanje u Donecku te su sa 6:0 "isprašili" Cibaliju i pokazali da u hrvatskim okvirima i dalje nemaju problema s protivnicima...

Dinamo je po prvi puta ove sezone izvedbom zadovoljio apetite gledatelja koji su se samo mogli zapitati gdje je takav Dinamo bio protiv Šahtara. Jasno, bespredmetno je uspoređivati kvalitetu vinkovačke i ukrajinske momčadi, no ovaj "hrvatski" Dinamo definitivno ima više samopouzdanja i zbog toga - igra bolje.

Vinkovčani su se nadali da mogu iznenaditi umorni i potrošeni Dinamo, no upisali su samo novi neuspjeh u Maksimiru. Dinamo je po prvi puta zaigrao s dvojicom "fantazista", Sammirom i Moralesom, iz momčadi je "izletio" Etto, a nije bilo ni standardnog stoperskog dvojca Bišćan-Drpić. Takav, malo "promiješan" Dinamov sastav nije imao nikakvih problema s Cibalijom, te je već u prvom dijelu na krilima sjajnog Marija Mandžukića osigurao novu prvenstvenu pobjedu jer je na odmor otišao s velikih 4:0.

Ono što je Dinamu nedostajalo u dosadašnjim utakmicama - rani pogodak - ovoga puta nije. Milan Badelj u petoj je minuti gurnuo loptu za Mandžukića koji zabija za ranih 1:0.

Cibalia je umalo izjednačila šest minuta kasnije, ali nakon što ga je Malčić gurnuo u dobru šansu, Radotić s 10-ak metara puca nedovoljno dobro da bi matirao raspoloženog Kelavu.

To je bilo sve od Cibalije u prvom dijelu, dalje je igrao samo Dinamo, a nakon novog gola Mandžukića u 18. minuti više nije bilo upitnika oko nove pobjede Modrih. Opet je Dinamo odigrao dobru akciju, Mikić je nabacio s desna, a Mandžukić lijepo skače i još ljepše puca za 2:0.

Uslijedio je period Josipa Tadića. Nakon što je zadovoljio svoj broj uobičajenih promašaja, Đakovčanin je nakon asistencije Mandžukića pronašao put do mreže za 3:0 i kraj Cibalijinih ambicija, ako ih je u tom trenutku uopće još i bilo.

Novi pljesak od oko 2.000 gledatelja Dinamo je zaradio u 40. minuti. Tadić je navukao nekoliko čuvara na sebe i odigrao za Sammira koji vara čuvara i s 10-ak metara matira Burcsu za 4:0. 45 minuta koje je definitivno moglo zadovoljiti Ivankovića i ljubitelje plave boje.

Dinamov trener u drugom je dijelu šansu dao i Bošku Balabanu, no čini se da Dinamo trenutno nema napadača koji bi dobre prilike češće zabijao nego promašivao. Naime, Mandžukić i Balaban pridružili su se Tadiću u nizanju promašaja iz dobrih situacija, pa je Cibalia samo zahvaljujući njihovoj lošoj realizaciji u Maksimiru izbjegla pravu katastrofu.

Ipak, i usprkos silnim promašajima Dinamo je do kraja ugurao još nekoliko lopti u mrežu Burcse. U 75. minuti Badelj je snažno pucao iz voleja, a lopta je nakon dodira s braničem dobila čudnu putanju, neuhvatljivu za Cibalijinog vratara koji je kapitulirao po peti puta.

Ne i posljednji, jer je šest minuta kasnije Mandžukić zaokružio sjajan nastup svojim trećim golom, a ukupno šestim Dinamovim.

Dinamo je tako na najbolji mogući način isprao gorak okus poraza i loše igre u Donecku. Uvjerljiva pobjeda protiv Cibalije i na trenutke zaista jako dobra igra mogu vratiti optimizam u modru svlačionicu, a predviđeni team-building u Dubrovniku mogao bi to još ojačati.

Za obnovljeni, novi Dinamo najvažnije je zadržati dominaciju u hrvatskim okvirima, a to se čini izglednim već nakon prva četiri kola novog prvenstva, iako je jasno još puno prerano govoriti o novom naslovu...

Ušao u igru: 46'
46'
Trener: Srećko Lušić
Najava   -   LIVE   -   Rezultati   -   Tablica

Fotogalerija

MAXtv Prva liga

Dinamo još uvijek čeka papire iz Barcelone: "Dani Olmo neće se predomisliti"
22.12.2014. 12:26
Hajduk ima "spremna rješenja": "Nastavljamo normalno funkcionirati, s HNS-om nismo u ratu"
22.12.2014. 10:41
Zoran Mamić: "Volio bih da imamo igrača poput Jurića ili Marića, ali s time se rađa"
21.12.2014. 17:32
Vukojević: "Ako budem igrao na proljeće, bit ću najbolji Dinamov igrač"
20.12.2014. 16:28
Disciplinski sudac Vlajčević: "Bio sam maksimalno benevolentan prema Hajduku"
20.12.2014. 11:53

Slične vijesti

Brbić: „Borit ćemo se i do Ustavnog suda“, Pavasović-Visković: „Svi suspendirani nastavljaju sa svojim poslom“
18.12.2014. 18:25
Zbog neodigrane utakmice protiv Dinama Hajduku minus tri boda i jednogodišnja suspenzija članovima NO
18.12.2014. 15:42
Kramarić: "Iza mene su neprospavane noći, još uvijek ne znam gdje ću igrati"
16.12.2014. 16:40
Uefa pokrenula istragu protiv Celtica zbog nereda navijača na gostovanju u Maksimiru
16.12.2014. 15:20
Oproštaj Šimunića i Dinama, Pjaca opet strijelac: "Ono protiv Celtica ipak je bilo posebno"
14.12.2014. 20:27