Dinamo osigurao finale

Ako je kiša poremetila prvi dan turnira Mladen Ramljak, onda je "totalno uništila" drugi. U jutarnjim utakmicama Hajduk je izgubio od Rijeke, a jučerašnji Dinamov protivnik Litex upisao je pobjedu nad Rapidom. U popodnevnom dijelu programa Slavia je dobila Besiktas, a Dinamo je drugom pobjedom na turniru osigurao finale...

Hajduk je jučer uspio okrenuti utakmicu protiv Slavije, no danas su ipak poraženi te su tako mladi Splićani još daleko od plasmana u finale. Litex, koji je jučer glatko poražen od Dinama, upisao je prve bodove na turniru u Zagrebu i pobijedio bečki Rapid. Turci su se minimalnim porazom od Čeha oprostili od borbe za vodeće pozicije.

Sve su utakmice igrane na pomoćnom terenu ispod južne tribine jer je Hitrec-Kacijan potpuno natopljen vodom, a u posljednjoj su mladi Modri osigurali finale. Utakmica je počela laganom dominacijom gosti, ali Dinamo je vrlo brzo preuzeo "konce igre" i do kraja - je postojala samo jedna ekipa.

Već nakon prvih 40 minuta, Dinamo je praktički riješio utakmicu. Terensku inicijativu Modri su okrunili s dva pogotka. Vodstvo je donio Makedonac Georgijevski nakon što se odlično snašao u gužvi. Dinamo je vodstvo povećao nakon novog pogotka Vrsaljka koji je odlično skočio nakon kornera kapetana Antolića.

Drugo poluvrijeme, u kojem je kiša padala još jače, Dinamo je odigrao rutinski. Vrlo brzo u nastavku Modri su riješili pitanje pobjednika. Naime, brzi je Makedonac preciznom loptom pronašao Kramarića koji bez problema šalje loptu u mrežu. Do kraja utakmice, još smo vidjeli dva pogotka.

Za velikih 4:0 dobro je skočio, i danas i jučer odlični, Pazman. Na kraju utakmice su se Modri malo opustili pa su tako, nakon Litexa, i Osijeku dopustili počasni pogodak. Nakon kornera, lopta je došla do broja osam (ne znam kako se zove jer zbog općeg meteža zbog kiše nismo dobili zapisnik), a ovaj vrlo lijepim udarcem probija Bošnjaka na golu. Dinamo je ovom pobjedom osigurao prvo mjesto u skupini te tako utakmicu za prvo mjesto u nedjelju.