Inter pokazao tko je prvoligaš

U prvom kvalifikacijskom susretu za Prvu ligu, Inter je na domaćem terenu bio bolji od Hrvatskog dragovoljca i pobijedio 2:0. Tijekom cijelog susreta, Inter je imao terensku nadmoć, a Dragovoljcima ostaje samo nada da u uzvratu mogu doći do čuda...

Od samog početka utakmice, Inter je pokazao tko je u ovom susretu domaćin. Od prvog sučevog zvižduka, krenuli su odlučno da izbore ostanak u prvoj ligi. Iako se vidjela želja, nisu uspjeli konkretizirati terensku nadmoć, pa tako u prvom dijelu nismo vidjeli niti jedan udarac po golu koji bi pokazao da momčadi misle ozbiljno ugroziti suparničkog vratara.

Slika 5 od 19.

U nastavku, domaći igrači shvaćaju da moraju postići pogodak da bi se nečemu mogli nadati pred uzvrat. Već u 50. minuti nakon prekršaja na 16 metara, Gulić iz slobodnog udarca uspijeva provući loptu kroz živi zid i plasira u sami kut. Dojma smo da je vratar Dragovoljca mogao bolje reagirati, kao i obrana koja je dozvolila da dva igrača Intera budu u zidu, a Guliću je onda samo preostalo da pogodi mjesto gdje su se izmaknuli njegovi suigrači.

Slika 4 od 18.

Nakon toga, Inter nastavlja s napadima i tako u 59. minuti nakon centaršuta s lijeve strane, Sivonjić smireno prima loptu i povećava vodstvo na 2:0 čime omogućava domaćima mirniji odlazak na uzvratni susret. Do kraja susreta više nije bilo neke izraženije prilike, čak se može reći da u cijelom susretu nije bilo opasnijih udaraca i da je Inter iz dva udarca postigao dva pogotka.

Slika 3 od 17.

Dragovoljci nemoćni, kao da im ovaj susret ništa ne znači, nisu uspjeli u 90 minuta uputiti niti jedan udarac koji bi imalo ugrozio Šarliju. Time ostaje sjena nad njihovom sezonom, jer sve dobro što su stvarali kroz godinu, pasti će u vodu ako ne uspiju u uzvratu postići minimalno dva pogotka, a da ne prime niti jedan. Čini se upitnim, nakon ovakvog beskrvnog nastupa, da li oni uopće i žele igrati u Prvoj ligi...